ZST

IGNASIE 2014 – ROZDANE !!!

img_8726

Jeszcze przed maturami podczas tradycyjnej Gali pożegnaliśmy maturzystów…

 
Dobrze jest przenieść się czasem do krainy bajek, zapomnieć o troskach, poczuć się jak dziecko…
W konwencji bajkowo – baśniowej utrzymana była tegoroczna Gala wręczenia „Ignasiów”, będąca zwieńczeniem uroczystości pożegnania maturzystów. Na scenie pojawiły się postacie znane wszystkim z bajek, baśni i filmów animowanych, a wśród nich m.in.: Johnny Bravo (Hubert Szumlański – 4 FOT), Lord Farqaad (Wojciech Kubisztal – 3TM), Sąsiedzi (Przemysław Kiełbasa – 1N, Marcin Nowak – 2N),Sługa (Adam Jarzębak – 4 TSK), Ciastek (Kinga Zając – 1A).
Tegorocznej Gali przewodził  Julian XIII ( Sergiusz Rostek – 3TM) – lemur, samozwańczy król zoo w Nowym Jorku, który żyje w przekonaniu, że wszyscy go lubią i aprobują. Jednak jego rozkazy wykonuje wyłącznie lemur z jego habitatu – Mort (Wiktoria Pysyk – 1A).
Galę prowadził rozkoszny Ignaś (Kamil Pikul – 3TM), który w tym roku sam postanowił wręczać nagrody swego imienia oraz jego urocza siostrzyczka Zosia (Sylwia Nytko – 2 FOT).
Podczas tegorocznej Gali przyznano 11 nagród specjalnych.

 1.   W kategorii TECHNIK TECHNOLOGII DRESU konkurencja była duża, ale ostatecznie dresiarzem ZST został Grzegorz Krawczyk z 4 TSK, który otrzymał Ignasia od Dresiarza (Kamil Bachara – 4 TSK).
 2. Kategoria CZERWONE SZELKI była przeznaczona dla uczniów, którzy szlifowali swoje umiejętności gry na giełdzie. Najlepszym graczem został Grzegorz Szwedo z 4 TEAP, któremu nagrodę wręczył nadworny makler króla Juliana (Dominik Mucha – 1Ia).
 3. W kategorii DOBROCZYŃCA ZST rywalizowali uczniowie, którzy bezinteresownie poświęcali swój czas na udział w różnych akcjach charytatywnych i wolontariacie.W tej kategorii prym wiódł Dominik Gądek z 4 TM, który otrzymał Ignasia od Sierotek (Natalia Baran, Joanna Pochroń, Kinga Zając – 1A).
 4. Kolejna kategoria BOGINI ZST powodowała wiele emocji wśród męskiej części maturzystów. Ale w ZST nie brak pięknych i mądrych kobiet. Boginią ZST została Alicja Mach z 4 FOT. Nagrodę wręczył sam król Julian.
 5. W kategorii SWEET FOCIA zwyciężyła przedstawicielka pierwszej w historii ZST klasy fototechnicznej Natalia Drwal z 4 FOT. Nagrodę wręczył Lord Farquaad (Wojciech Kubisztal – 3 TM).
 6. Tradycyjnie od kilku lat w kategorii turystycznej rywalizowali przedstawiciele Klubu Turystycznego ZST „Wehikuł”. W tym roku Ignasia w kategorii ŁOWCA GÓR – „ZST TOUR”  otrzymał z rąk opiekuna klubu turystycznego p. Pawła Golca Arkadiusz Krajewski z 4 TEAP.
 7. Nie mogło zabraknąć kategorii niezwykłej – ZDOLNI INACZEJ. Charakterystyczne osobowości ZST, które wszyscy znamy i (nie)koniecznie kochamy :). Przez 4 lata  w tej kategorii przewodził Kamil Bachara z 4 TSK. Nagrodę trzymał od Sąsiadów (Przemysław Kiełbasa – 1N, Marcin Nowak – 2N).
 8. Musiała również pojawić się kategoria dla orłów – MASTER OF SCIENCE. Niekwestionowanym mistrzem w tej kategorii został Szymon Judasz z 4 TSK. Ignasia wręczył szalony naukowiec (Natalia Liro – 3 TACH).
 9. Kategoria GADKA SZMATKA powstała z myślą o drużynie ZST, która debatowała po oksfordzku w Tarnowskiej Lidze Debatanckiej. Zwycięzcą w tej kategorii został Tomasz Kowal z 4 TEAP, który odebrał Ignasia od Kapitana ZST (Wojciech Kubisztal – 3 TM).
 10. Jak co roku gwiazd w ZST nie brakuje :). W kategorii TECHNIK GWIAZDORZENIA  wygrał jedyny w swoim rodzaju Hubert Szumlański z 4 FOT, który zaskoczony wynikiem, Ignasia sam sobie wręczył 🙂 jako Johnny Bravo (Hubert Szumlański).
 11. Z rąk wicedyrektora  Aleksandra Łopaty – Bernackiego SUPER IGNASIA otrzymała Pani Ula, bez której ZST nie byłoby ZST 🙂

 Gratulujemy zwycięzcom!! 🙂

O stronę techniczno – dźwiękową zadbał Mateusz Skolasiński z 3 TIN. O stronę muzyczną zadbali: Mateusz Kusiak z 2 TA, Adrian Pyrda Z 1Ia , Łukasz Ciurej z 4 TSK, Paweł Mleczko z 3 Tin. Mateusz Sumara z 1Ia . Narrację prowadził Marcin Nowak z 2N.

Uczniowie przygotowali uroczystość pod kierunkiem p. Alicji Wiśniowskiej, p. Anny Misiaszek i p. Pawła Kality, którzy dziękują uczniom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. 🙂

 
Zdjęcia: Klaudia Boroń – 3FOT