IGNASIE 2017

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Jak co roku po części oficjalnej czyli przyznaniu nagród i wyróżnień za wyniki w nauce, frekwencję i pracę na rzecz szkoły przyszedł czas na galę wręczenia nagród – IGNASIE 2017.
Na tegoroczną galę Ignasie 2017 przyjechały gwiazdy światowego formatu.
Swoją obecnością zaszczycili nas: zespół ABBA, Michael Jackson (a nawet dwóch), zespół Modern Talking, Kasia Sobczyk oraz SIA. Uroczystość brawurowo poprowadziło dwóch błyskotliwych, dowcipnych, eleganckich gentelmanów: Emanuel Smołucha i Dawid Siwiec (3T).
Podczas gali przyznano nagrody w 11 kategoriach. Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach to:

1. W kategorii dla gotowych na wszystko „SOLIDNA MARKA”zwyciężyli  Katarzyna Oleksyk i Dominik Kozioł (4IA). Ignasie wręczała p. Marzena Gawron, a dla zwycięzców utwór SOS zaśpiewała ABBA (Katarzyna Tarasek, Weronika Kędzior).
  2.  W kategorii „ARTYSTKA ZE  MNIE…ARTYSTA ZE MNIE…” nagrody Wiktorii Pysyk (4A) i Marcinowi Wiszowi (4N) wręczył p. Tomasz Kijowski. Dla zwycięzców nikt nie zaśpiewał, ponieważ mieli to zrobić sami, ale odmówili współpracy :).
  3.  „Jeśli za mało książek znasz to Ci wychodzi na twarz […] Gdy nie wiesz, kim był S. Bach  to spłaszcza Ci czółka dach”. Słowami Wojciecha Młynarskiego prowadzący wywołali zwycięzcę trzeciej kategorii „MEGA MÓZG” Kamila Sokołowskiego (4A), który odebrał Ignasia od p. Doroty Bartoń.  Dla Kamila zaśpiewała Kasia Sobczyk (Katarzyna Tarasek, Weronika Kędzior) piosenkę pt.” Nie bądź taki szybki Bill”.
  4.  Ignaś w kategorii „ZŁOTE USTA” przyznany został osobie, która otrzymała najwięcej nominacji, ale ponieważ organizatorzy nie mogli przyznać kilku nagród dostała tylko jedną (ale z załącznikiem – mega marchewą). Ignasia w kategorii „Złote usta ZST”  Jakubowi Faliszewskiemu (4IA) wręczyli opiekunowie drużyny debatanckiej, której Kuba był  mocnym ogniwem: p.Alicja Wiśniowska i p. Paweł Kalita. Piosenkę dla zwycięzcy o jakże wieloznacznym tytule „Pa! role” zaśpiewali Magda Umer (Karolina Kawa, Karolina Drwal) i Janusz Gajos (Mateusz Zając).
  5.  „Marcheweczkę ciach, ciach, ciach, pietruszeczkę ciach, ciach, ciach…” W kategorii „KUMOCHY, GOSPOCHY” ,czyli gospodarne i zaradne, nagrodę z rąk swojej wychowawczyni p. Katarzyny Pokorny otrzymała Patrycja Bachara (4A), dla której zaśpiewał zespół SIA.
  6.  „FIGO FAGO”to nazwa intrygującej kategorii, w której Ignasia odebrał z rąk swojej wychowawczyni p. Marzeny Gawron Mateusz Sumara (4IA). Specjalnie dla niego dwóch Majkelów Jacskonów (Mateusz Zając 2IB, Sebastian Solak 2A) zaśpiewało i zatańczyło do piosenki „Billy Jean”.
  7. Nagrodę w kategorii„OLEWUS ZST”otrzymał człowiek, który szkołę traktował delikatnie mówiąc z przymrużeniem oka – Marcel Lesiński (4E). Ignasia otrzymał z rąk swojego wychowacy p. Roberta Hosai, który specjalnie dla niego napisał okolicznościowy wiersz :).
  8. Kolejnego Ignasia, tym razem z rąk dyrektora Aleksandra Łopaty – Bernackiego otrzymali w kategorii „THANK YOU FOR THE MUSIC” Kinga Zając (4A) oraz Adrian Pyrda (4Ia). Specjalnie dla nich zaśpiewała ABBA – „Thank you for the music”.
  9.  Kategoria dla kształtnych, nęcących, oczarowujących i ładniuśnych „BUZI WART/BUZI WARTA”. W tej kategorii bezapelacyjnie wygrali Kinga Malinowska (4F) oraz Grzegorz Szatko (4N). Ignasie wręczała wychowawczyni klasy 4F p. Katarzyna Niemiec, a zagrał zespół Modern Talking – „You’re my heart your my soul”.
  10. „WIECZNE URODZINY” ciągle obchodziła klasa 4E, która zdobyła Ignasia w tej kategorii. Z tortu urodzinowego, który został wykonany specjalnie dla nich wyskoczył nie lada prezent – p. Paweł Kalita :), który wręczył klasie Ignasia. Bez odśpiewania „Sto lat” by się nie obeszło :).
  11.  Ostatnia kategoria została przygotowana specjalnie dla „TWO LADIES” pań: Ewy Wójtowicz i Wioletty Krawiec, które przybliżyły naszą szkołę do Europy, umożliwiając uczniom i nauczycielom udział w praktykach zagranicznych. Ignasie wręczał pan dyrektor Krzysztof Kołaciński, a utwór „Two ladies” wykonali Karolina Kawa, Karolina Drwal i Mateusz Zając.

Oprawę muzyczno – dźwiękową przygotowali: Mateusz Baran, Jakub Kuczek i Jakub Nowak z 1N oraz Dominik Fitrzyk z 3IA. Oprawą techniczną zajmowali się Paweł Krzyściak i Jakub Wojtaś oraz Adrian Michalski (2IA), który przygotował reklamę Ignasia.
Podziękowania dla aktorskiej ekipy:
Karoliny Kawy, Karoliny Drwal, Mariusza Łobody, Mateusza Zająca, Marcina Króla, Sebastiana Solaka, Dawida Siwca, Emanuela Smołuchy, Katarzyny Dulęby, Weroniki Kędzior, Katarzyny Tarasek, Łucji Wantuch.
Nad całością czuwali: p. Alicja Wiśniowska, p. Paweł Kalita, p. Anna Misiaszek.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]