Staż zagraniczny uczniów ZST – PORTUGALIA 2017

24 maja 2017 r. (środa). To już naprawdę ostatnie dni stażu. Dzisiaj elektronicy naprawiali sprzęt elektroniczny: dokonywali lokalizacji usterek, na podstawie schematu blokowego określali podzespół, w którym wystąpiła usterka, dokonywali  pomiarów parametrów w celu lokalizacji charakteru usterki, wymieniali uszkodzone elementy lub podzespoły, uruchamiali i testowali sprzęt, uaktualniali wiedzę na temat  nowoczesnych technologii i nowinek technicznych.Elektrycy montowali instalacje elektryczne, w tym środków ochrony przeciwporażeniowej, określali stan techniczny instalacji, sprawdzali zgodność montażu instalacji ze schematem, dobierali narzędzia do wykonywania różnych rodzajów połączeń elektrycznych, wykonywali połączenia między podzespołami elektrycznymi według schematu, sprawdzali działanie instalacji po wykonanym montażu, wyznaczali przebieg przewodów i położenie sprzętu instalacyjnego na podstawie schematu. Sporządziliśmy dokumentację z wykonanych prac. Stosowaliśmy zasady BHP.
Ostatni raz jedliśmy dzisiaj kolację w naszej jadłodajni, gdzie  jedzenie było naprawdę wyśmienite, porcje olbrzymie, dokładek do woli. Pożegnaliśmy się z całą obsługą restauracji i właścicielką, Alice,która zawsze dbała o to, aby każdy z nas wszystko zjadał z talerza; biada temu, kto coś zostawił i upierał się, że  było pyszne, tylko nie był głodny;-) Po kolacji, gdy upał już zelżał, poszliśmy oglądać, jak Braga świętuje swoje rzymskie pochodzenie podczas festiwalu Braga Romana. Zaplanowane były pochody, rekonstrukcje historyczne, uliczne animacje. Był to dopiero początek corocznej imprezy i udało nam się zobaczyć niektóre tylko atrakcje (np. obóz legionistów był dopiero w budowie). Straganów z pamiątkami było już jednak pełno, więc kupiliśmy drobne pamiątki, upominki dla rodziny i przyjaciół związane z portugalskimi Rzymianami. Po powrocie uzupełniliśmy dzienniczki stażu. Dużo rozmawialiśmy też na temat naszych zawodowych doświadczeń tutaj,dokonaliśmy ewaluacji. W tylu firmach przecież pracowaliśmy, a każda była inna.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]