II ETAP KONKURSU „MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA”

10 grudnia 2021 roku aż czworo uczniów naszej szkoły przystąpi do II etapu konkursu „Matematyka w technice dla technika”.

Organizatorami tego konkursu są: Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie oraz  Politechnika Lubelska. Nagrodą główną  jest INDEKS na Politechnikę Lubelską.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół technicznych (a szczególnie wśród maturzystów tych szkół).

W roku szkolny 2021/2022 przypada 12 edycja konkursu.

Uczestnicy konkursu zmagają się z zadaniami na 3 etapach:

• szkolnym, który odbył się w szkołach macierzystych 27 października 2021 roku;
  • międzyszkolnym, który zwykle odbywa się w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie, jednak w tym roku ze względów epidemiologicznych, będzie przeprowadzany w macierzystych szkołach uczestników;
  • finałowym, który odbędzie się na Politechnice Lubelskiej.

Do kolejnych etapów kwalifikują się uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia.

W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział 32 szkoły techniczne z całej Polski. Szkolne Komisje Konkursowe zakwalifikowały do drugiego etapu 98 uczniów.

W naszej szkole do I etapu przystąpiło 33 uczniów (31 z klas czwartych oraz 2 z klas trzecich).

Z wielką dumą i radością informujemy, że wśród 98 uczestników zakwalifikowanych do II etapu tego konkursu jest aż czworo naszych uczniów:

• Jakub Więcek z kl.4 IA
  • Aleksandra Lasko z kl. 4 E/T
  • Iwona Kupisz z kl. 4 E/T
  • Jakub Trela z kl. 4 N

Etap międzyszkolny odbędzie się 10 grudnia 2021 r.

Zakwalifikowani uczniowie z ZST w Tarnowie napiszą go w naszej szkole, w sali 202.

Start o godz. 7.45.

Uczestnikom II etapu życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki, aby znaleźli się w etapie finałowym, wśród najlepszych matematyków szkół technicznych!