II etap XLIX okręgowej Olimpiady Wiedzy Technicznej w ZST

W dniu 4 stycznia 2022 r. tradycyjnie w Zespole Szkół Technicznych  w Tarnowie-Mościcach odbył się II etap XLIX okręgowej Olimpiady Wiedzy Technicznej. Organizatorem olimpiady jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, patronem medialnym jest „Przegląd Techniczny”.

Na początku pan dyr. Zespołu Szkół Technicznych Jacek Różycki przywitał głównego organizatora olimpiady, Prezes Naczelnej Organizacji Technicznej w Tarnowie panią Renatę Łabędź, panią Barbarę Pajdo – członka Komisji Okręgowej OWT oraz sekretarz panią Iwonę Sztorc. Przywitani zostali również opiekunowie uczniów biorących udział w OWT.

W okręgu tarnowskim do zawodów II stopnia zakwalifikowało się 23 uczniów z 5 szkół:

1. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu (7 uczniów),
  2. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie (6 uczniów),
  3. Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu (5 uczniów),
  4. Zespół Szkół nr 1 w Gorlice (3 uczniów),
  5. Zespół Szkół nr 1 w Bochni (2 uczniów).

Zawody rozgrywane były w dwóch grupach tematycznych:

– elektryczno–elektronicznej – 18 uczestników

– mechaniczno-budowlanej – 5 uczestników

Uczestnicy mieli do rozwiązania dwa zadania z trzech przygotowanych w przeciągu

150 minut. Wszystkim uczestnikom życzymy przejścia do III etapu, który odbędzie się 1 kwietnia 2023 roku.

Na laureatów czeka wiele nagród, między innymi:

• dyplom oraz Zaświadczenie Laureata i finalisty OWT,
  • nagrody rzeczowe,
  • Prawo ubiegania się o przyjęcie bez egzaminów wstępnych na określone kierunki zgodne z uchwałami Senatów wyższych uczelni technicznych,
  • wyróżnienie otrzymuje również nauczyciel-opiekun Laureata OWT,

Uczestnikom jeszcze raz życzymy satysfakcjonujących wyników w eliminacjach, a najlepszym – udziału i sukcesów w zawodach finałowych w Warszawie.

Koordynator: Zygmunt Nędza

fot. Daria Grabczyńska 3tf