ZST

II miejsce dla drużyny ZST w XIV PIKNIKU GEOGRAFICZNYM

10443838_916494801700483_1554102180_nW dniu 12 czerwca uczniowie naszej szkoły – Mateusz Banaś kl. 3 TACH oraz Adrian Jasiak kl. 1 IA, reprezentowali szkołę w Pikniku Geograficznym zorganizowanym dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyło łącznie około 200 osób.

Nasza drużyna konkurowała z 19 reprezentacjami ponadgimnazjalnych szkół m.in. z Tarnowa, Przemyśla, Szczucina, Brzeska i Bochni… Po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy przystąpili do pierwszego etapu konkursu, który polegał na rozwiązaniu bardzo trudnego testu geograficznego trwającego 45 minut. Po zmaganiach z formą teoretyczną turnieju, uczniom przyszło zmierzyć się z tarnowską topografią – wyruszyli w teren, gdzie za pomocą mapy musieli odnaleźć 19 punktów kontrolnych. Przy głównych punktach czekały na uczestników kolejne zadania, między innymi test z wiedzy o RDN Małopolska, quiz o Wojciechu Cejrowskim, czy rozpoznawanie obiektów w okolicach Rynku. Oczekując na wyniki konkursu zawodnicy spotkali się z podróżnikiem – Wojciechem Cejrowskim.

Opiekę nad drużyną sprawowała p. mgr Maria Szwedo.

GRATULACJE !!