II Olimpiada Gier Planszowych IPN

W dniach 19–20 października 2023 roku w Krakowie w „Przystanku Historia” odbyły się małopolskie eliminacje regionalne II Olimpiady Gier Planszowych IPN. Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Tematyka gier planszowych wydawanych przez IPN ściśle wiąże się z procesem odzyskania niepodległości, wysiłkiem zbrojnym polskiego żołnierza oraz martyrologią Polaków. Celem Olimpiady jest szerzenie wiedzy historycznej z wykorzystaniem gier planszowych, a także zapoznanie uczniów z zasadami rywalizacji w duchu fair play.
W ramach eliminacji uczniowie rywalizowali w grach planszowych w takich kategoriach jak Znaj Znak, Miś Wojtek, Bitwa Warszawska, Niepodległa, ORP Orzeł oraz Gwiaździsta Eskadra.
Nasza szkoła była reprezentowana przez 4 zespoły: z klasy 1I w składzie Jakub Kumor i Tymoteusz Słowik – „Znaj Znak”, 2 zespoły z klasy 3TI: Krzysztof Padło, Rafał Rapacz, Kamil Radziszewski, Marceli Stańczykiewicz Kudła, Krystian Sułowski i Jakub Tyka – „Gwieździsta Eskadra” oraz z klasy 5TI w składzie: Aleksandra Knapik, Andrzej Tokarz, Filip Turczak i Arkadiusz Wzorek – „Niepodległa”.

Ostatecznie zespół klasy 3TI: Krzysztof Padło, Rafał Rapacz, Kamil Radziszewski zajął 3 miejsce w swojej kategorii w Małopolsce.
Gratulujemy im zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów!
Cieszymy się, że nasi uczniowie wzięli udział w zawodach i reprezentowali Szkołę, a nie było to łatwe, gdyż nie posiadaliśmy powyższych gier w szkole. Obecnie wzbogaciliśmy zbiory biblioteki szkolnej w tym zakresie.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy.