II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZST

Do turnieju, który został rozegrany 01.04.2019 w auli naszej szkoły przystąpiło 36 zawodników i zawodniczek. Wśród nich 16 osób reprezentowało ZST, pozostałe 20 to imiennie zaproszeni, czołowi szachiści rejonu tarnowskiego kończący w tym roku szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Zdobywcą pucharu ufundowanego przez dyrektora szkoły został Jakub Lenart SP 24, na drugim miejscu uplasował się Kamil Wolak ZST a trzecia pozycja przypadła Oliwii Mirowskiej SP Pilzno (I miejsce w kategorii dziewcząt). Turniej był niezwykle wyrównany i stał na wysokim poziomie. Czwarty zawodnik Ernest Kucharczyk zgromadził 5,5 pkt czyli tyle samo co czołowa trójka.  Decydowała  tzw. punktacja pomocnicza.

Kolejne miejsca w czołowej 10 zajęli: 5. Wiktor Kryzia ZST,  6.Marcin Zwierzyński ZST,  7.Marcin Drzyzga ZST, 8.Mateusz Nalepka Gimn. Szynwałd, 9.Krzysztof Wojnarowicz SP24, 10. Mateusz Węgrecki SP9.

Pozostali zawodnicy ZST: 12. Jakub Więcek, 18.Marcel Nosek, 24.Tomasz Piotrowski, 30.Karol Białas, 31.Jakub Bieryt, 33. Wojciech Chrapusta, 35. Angelika Złotowska,36. Kamila Pajdo.

Turniej zorganizował Zbigniew Chmura z dużą pomocą Wiktora Kryzi kl. II IA

Wyniki turnieju

Szkolna Liga Szachowa