ZST

Inauguracja Szkolnych Dni Kultury

mg_0385Dn.6.02.2012 r. hejnałem odegranym przez I. Kozioł z kl. III LOh w auli szkolnej  rozpoczęły się tegoroczne  Dni Kultury.
Na początek minutą ciszy uczczono pamięć wybitnej poetki i laureatki Literackiej Nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej .Później zaczęła się zaplanowana inauguracja. Na jej program złożyły się materiały filmowe przygotowane przez uczniów klasy III TINa:  T. Pietrasa   i      D. Prechta  oraz występy wokalne P. Pietrzak z II LOd, N. Jaroszek z II FOT, M. Dobosz z III LOi. Dziewczęta, doskonalące swe umiejętności pod opieką  prof. G. Dzierwy, zaprezentowały trafnie dobrany repertuar i zyskały uznanie wśród licznie zgromadzonej publiczności. Zainicjowała też swą działalność NASZA MAŁA TV, która na swój publiczny debiut wybrała wywiad z Dyrektorem mgr. inż. K. Kołacińskim. Rozmowa dotyczyła oczywiście głównie spraw  związanych ze szkołą, ale  mieliśmy też możliwość poznać hobby Pana Dyrektora , a także jego poglądy na  temat współczesnej młodzieży. O powstaniu pracowni fotograficznej i nowej  ofercie edukacyjnej naszej szkoły opowiedział znany fotografik i nauczyciel mgr P. Bernacki. Zaprosił on również wszystkich na uroczyste otwarcie wystawy prac swoich podopiecznych z kl. II FOT. Całość  imprezy pod względem technicznym zrealizowali M. Turaj z III TINa i M. Kądziołka z I TSK, a brawurowo  poprowadził M. Banaś z I TCHa.
Galeria zdjęć : TAKUMAR