Jesienią w górach

W dniach 2 – 4 października 2014 r. 10 osobowa drużyna SKT „Wehikuł”, pod opieką prof. Pawła Golca, tradycyjnie, jak co roku, uczestniczyła w międzyszkolnym Rajdzie Górskim „Złoty Liść”. Trasa tegorocznego, już XXVII Rajdu, wiodła szlakami Beskidu Niskiego, a bazą noclegową był Ośrodek Wczasów Rodzinnych „Zacisze” w Wysowej.
Organizatorem wyjazdu z ramienia Zarządu Klubu była Justyna Kołodziej z kl. 2 A.
FOTOGALERIA

Rajdowicze, mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody, pierwszego dnia zdobyli szczyt Koziego Żebra (847 m n.p.m.). Drugiego dnia zawędrowali na Górę Jawor, uważaną przez wyznawców prawosławia za świętą, w związku z objawieniami maryjnymi, jakie miały tam miejsce w okresie międzywojennym i gdzie znajduje się prawosławne sanktuarium – drewniana cerkiew pod wezwaniem Opieki Matki Bożej, a także otoczone kultem źródełko. Stąd wyruszyli do pobliskiej miejscowośći Cigel’ka na Słowacji. Trzeciego dnia zwiedzali w Hańczowej, drewnianą, XIX-wieczną cerkiew łemkowską pod wezwaniem Opieki Matki Bożej.
Humory jak zawsze dopisywały, a smaczne jedzonko serwowane przez organizatorów dodawało sił.