„Jolka Jolka, pamiętasz” …

Ten utwór wybrzmiał w czasie wyjątkowego Koncertu Walentynkowego, którym rozpoczęliśmy świętowanie Walentynek w naszej szkole. Tym romantycznym, kultowym przebojem zespół Azyl w Środku Miasta uczcił pamięć zmarłego niedawno Romualda Lipki, wybitnego kompozytora i multiinstrualisty, współtwórcy Budki Suflera.

Każdy koncert w naszej szkole to wyjątkowe wydarzenie. Tym razem był to także prawdziwy festiwal gości, nie tylko muzycznych. Swoją obecnością zaszczyli nas p. Elżbieta Obszarska i p. Krzysztof Mikulski z Tauron Dystrybucja oraz p. Zbigniew Mazur z MegaEL. Obydwie firmy to Partnerzy, którzy wspierają cele i działania naszej szkoły.

W czasie tego wyjątkowego koncertu na naszej szkolnej scenie po raz pierwszy pojawiła się Gabi Nawój, tarnowianka, młoda artystka dysponująca olbrzymim talentem i kunsztem wokalnym. W ubiegłym roku miała okazję zaprezentować się przed całą Polską w znanym talent show „Szansa na sukces”, gdzie została wyróżniona przez Anię Wyszkoni, gwiazdę odcinka. A teraz, specjalnie dla nas, Gabi zaśpiewała znane przeboje we własnych interpretacjach, grając przy tym na ukulele. Dała niezwykły popis wokalny. Jej fantastyczny głos, siła osobowości, charyzma, skupiły naszą uwagę i wzruszyły nas. Należy podkreślić, iż członkami zespołu Gabi są nasi uczniowie.

Również gościnnie wystąpiła para taneczna, Weronika Żaba oraz Hubert Kotul (klasa 2FOT), reprezentujący szkołę tańca MIKa. Dostojnie, elegancko, efektownie zatańczyli walca angielskiego, a następnie ogniste tango. Zespół Azyl w Środku Miasta był już wielokrotnie zapraszany na nasze koncerty i zawsze są to cudowne spotkania z naszą publicznością. Za każdym razem prezentują nowy repertuar, który porywa publiczność z każdym kolejnym utworem. Wokalista Klaudiusz Klich zawsze czaruje niepowtarzalną barwą głosu i zdarza się, że już w czasie koncertu pod wpływem impulsu modyfikuje repertuar, licząc na elastyczność i umiejętność improwizacji swoich muzyków. I zawsze wszystko udaje się, muzycy są prawdziwymi perfekcjonistami! Większość członków zespołu to uczniowie klasy 4N i niestety jest to już ich ostatni rok w naszej szkole.

Duże emocje przeżywaliśmy także z naszymi, szkolnymi zespołami. Rose Attic, młodzi sentymentalni i delikatny, pełen wdzięku głos Soni Zdziebko. Oktet bez Dwóch, nowa formacja, z nowym wokalistą Marcinem Zwierzyńskim. Pokazali, że nie tylko grają, ale i tworzą muzykę. Piotrek Kozioł, prawdziwe objawienie, wtórując Marcinowi i grając na fortepianie zaprezentował swoją autorską piosenkę. I wreszcie mocne uderzenie, zespoły Ovrailth i AF – Bomb i ich utwory wyśpiewane z absolutną pasją, wzbudziły wiele emocji.

Z Walentynkami od zawsze kojarzą się serca, kwiaty, listy miłosne, wierszyki. Uruchomiliśmy zatem pocztę walentynkową. Zebrane wcześniej kartki, serduszka były rozdawane adresatom w czasie lekcji. Sprawiły dużo radości, niejednokrotnie okazywały się dużym zaskoczeniem i wywoływały rumieniec na twarzy odbiorcy.

Zorganizowaliśmy fotobudkę i zaprosiliśmy cała naszą wspaniałą społeczność szkolną do wykonywania szalonych i kolorowych zdjęć z walentynkowymi gadżetami. Wszyscy bawili się rewelacyjnie, zdjęcia wyszły świetne, sami zobaczcie!

Walentynki z pewnością przypominają nam wszystkim o czymś bardzo ważnym. Skłaniają do okazywania sobie uczuć, a okazywanie uczuć, w każdy możliwy sposób, ma w sobie wielką moc.

Każdy człowiek ma potrzebę bycia kochanym. Nie odkładajmy miłości na potem!

 

Organizatorzy koncertu: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami, p. Katarzyną Pokorny, p. Darią Szydłowską

Konferansjer: Tomasz Łoboda, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Obsługa sprzętu nagłaśniającego: Wojciech Gurgul z klasy 3E

Poczta walentynowa: klasa 2A

Fotobudka: klasa 2FOT

Notatkę sporządziła: p. Ewa Wójtowicz, opiekunka Samorządu Uczniowskiego