KONKURS DLA UCZNIÓW ORAZ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO PN. „WNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE — BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszej edycji projektu dla  szkół ponadpodstawowych województwa małopolskiego pn. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”. Projekt został zorganizowany przez Komendę Wojewódzka Policji w Krakowie i samorząd województwa małopolskiego. Honorowy patronat objęło Małopolskie Kuratorium Oświaty, a patronatu medialnego udzieliło Radio Kraków.  Celem projektu było i jest  propagowanie zasad bezpieczeństwa zwłaszcza wśród seniorów – osób najbardziej narażonych na bezwzględną działalność oszustów, przez których niejednokrotnie tracą dorobek całego życia.

W ramach konkursu uczniowie mieli za zadanie przygotować film video oraz plakat dla babć i dziadków oraz przekazać im w tych materiałach wiedzę, dotyczącą metod działania oszustów. Sprawcy tych czynów, wielokrotnie wykorzystują dobroduszność, bezkrytyczność, obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób, a także izolację społeczną, spowodowaną pandemią do osiągnięcia swoich przestępczych celów.

W kategorii: Konkurs filmowy dla uczniów szkół ponadpodstawowych drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce – film, pt. „Oszuści są wśród nas”.

Skład zespołu: Adam Zdeb, Piotr Łesyk, Leon Piwowarczyk, Jakub Mikłasz z klasy 2F pod opieką Anny Różyckiej.

Serdecznie gratulujemy