ZST

Konkurs literacki „Czy znasz lektury szkolne?”

DSC_1525U Sędziego w Soplicowie, w biały dzień w miasteczku, w Paryżu i starożytnych Tebach, pod Troją… – uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie literackim, wyruszając śladami bohaterów lektur, śladami ich myśli, emocji, przekonań. Rozpoznawali miejsca akcji, postaci, interpretowali sensy ich wypowiedzi.
Konkurs połączony był z recytatorskimi prezentacjami utworów, których dotyczyły pytania. Fragmenty „Dziadów”, „Lalki”, „Iliady” i innych dzieł przedstawili utalentowani uczniowie klasy IT:… Justyna Leszkiewicz, Wiktoria Pilok, Grzegorz Żurek. Ze swadą i wdziękiem literackie spotkanie trzecioklasistów poprowadziła Wiktoria Pysyk- uczennica klasy IIIA. Graficzne opracowanie tekstów w estetycznie wysmakowanej oprawie przygotował Rafał Gałek /IV I/.
Duże brawa dla wszystkich uczestników konkursu za  wiedzę i sprawne poruszanie się w wielości literackich faktów, mnogości postaci, gmatwaninie wątków!
Pierwsze miejsce w literackim pojedynku zajęły uczennice klasy III A – Patrycja Bachara, Angelika Gieniec,  Anna Kocik.
Drugie miejsce ex aequo: III FOT – Marzena Bogusz, Natalia Gądek, Kinga Malinowska; III   IA – Jakub Faliszewski, Adam Foszcz, Dominik Kozioł.
fot. Kinga Dembosz 3f oraz Edyta Ostrowska 3f

Gratulujemy !!!