Konkursy z języka niemieckiego

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas I – III do udziału w konkursach języka niemieckiego, których finał odbędzie się 19 lutego br. podczas Szkolnych Dni Kultury.

1. Konkurs „Trendy Deutsch”

Konkurs na przebranie przedstawiające popularnych bohaterów/ osoby z krajów obszaru niemieckojęzycznego wybranych spośród trzech kategorii:

1. Baśnie, bajki, legendy.
  2. Postać historyczna.
  3. Postać współczesna.

Do prezentacji należy dołączyć krótką informację (ok. 10 zdań)  na temat przestawianego bohatera/ osoby w języku polskim (dodatkowo może być w j. niemieckim) i przesłać ją w pliku WORD do nauczyciela j. niemieckiego.

W konkursie biorą udział reprezentacje wszystkich grup/ klas. Uczniowie zaprezentują się
w przygotowanych stylizacjach podczas pokazu mody.

Jury oceniać będzie uczestników wg następujących  kryteriów:

– strój/ przebranie

– kreatywność

– sposób prezentacji.

Termin zgłoszenia uczestników pokazu: do 24 stycznia 2020

2. Konkurs fotograficzny „Foto mit Deutsch”

Konkurs na najlepsze zdjęcie prezentujące element kultury krajów obszaru niemieckojęzycznego (Niemcy/ Austria/ Szwajcaria/ Liechtenstein).

Format zdjęcia:

Zdjęcia w formacie A4 (20x30cm) 300 dpi w wersji .JPG

Wywołane zdjęcia należy dostarczyć do nauczycielek języka niemieckiego do 12 lutego 2020 r.

Komisja oceniająca weźmie pod uwagę następujące kryteria:

– zgodność z tematem

– walory artystyczne

– oryginalność ujęcia

– techniczna jakość zdjęcia

Dla zwycięzców konkursów „Trendy Deutsch” oraz „Foto mit Deutsch” przewidziano nagrody.

3. Kącik kulinarny

Podczas finałowego pokazu mody będzie można zaprezentować również swoje talenty kulinarne. Chętni uczniowie mogą przygotować smakołyki kuchni regionalnej krajów obszaru niemieckojęzycznego przygotowane wg przepisów własnych lub udostępnionych
przez nauczycielki języka niemieckiego. Nagrodą za przygotowanie będzie ocena z aktywności z języka niemieckiego oraz uznanie publiczności za przygotowany poczęstunek ;).

Zapraszamy serdecznie na nietypową lekcję języka niemieckiego, która odbędzie się
19 lutego.

BIS BALD 🙂