ZST

Lekcja języka niemieckiego w Goethe-Institut w Krakowie

instytut1W październiku nasi uczniowie odwiedzili Goethe-Institut w Krakowie oraz zwiedzili Bibliotekę Jagiellońską. Dowiedzieli się m.in. czym zajmuje się Instytut, jakie ma główne zadania oraz szczegółowo zapoznali się z działem informacji i biblioteką Goethe-Institut, która przekazuje informacje dotyczące aktualnych aspektów życia kulturalnego, społecznego i politycznego w Niemczech. Zajęcia biblioteczne oraz oprowadzenie po Instytucie odbyło się w języku niemieckim.

To była naprawdę prawdziwy sprawdzian umiejętności językowych !!!.

Uczniowie udali się również do Biblioteki Jagiellońskiej. Zwiedzili zarówno starą  jak i nową część Biblioteki Jagiellońskiej oraz wszystkie czytelnie . Przewodniczka opowiedziała uczniom m. in. o zadaniach, jakie spoczywają na bibliotece, o archiwizacji   wszystkich druków polskich  wydanych w kraju i za granicą oraz jak wygląda tworzenie elektronicznego katalogu.

 Wycieczka była zorganizowana przez panią Iwonę Kordzikowską.