ZST

Lekcja z Mistrzem

W dniu 18 października 2017 r. uczniowie kilku klas mieli okazję posłuchać wykładu kolejnego absolwenta naszej szkoły, występującego w cyklu „Lekcja z Mistrzem”. Tym razem poruszone zostały tematy z dziedziny ekonomii, a osobą która przedstawiała zagadnienia weksli  i podstaw księgowości był pan Jan Bednarczyk. Nasz gość wraz ze swoimi szkolnymi kolegami, obchodził w maju 50-lecie matury i z tej okazji odwiedził szkołę. Obecnie prowadzi firmę zajmującą się doradztwem finansowym. Uważa, że bardzo istotna jest edukacja młodych ludzi, którzy wchodząc w dorosłość, często nie zdają sobie sprawy, jak na całym ich życiu może zaważyć jeden podpis.            
 
Pan Bednarczyk wyjaśnił młodzieży czym są weksle, do czego mogą służyć i jak wygląda ich obrót   na rynku finansowym. Przestrzegł, aby nigdy nie podpisywać dokumentów, których treści są niezrozumiałe, i nigdy nie podpisywać tzw. „gołych weksli”. Na potrzeby tych, którzy w przyszłości założą własną działalność gospodarczą nasz Mistrz przedstawił podstawy księgowania z wykorzystaniem kont księgowych (które nie mają nic wspólnego z kontami bankowymi).
 
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu, zdając sobie sprawę, że przedstawiona wiedza na pewno będzie im wkrótce potrzebna.