ZST

Lekcja z Mistrzem

W dniu 17 stycznia 2017 r. w auli szkolnej odbyła się nietypowa lekcja, pierwsza z cyklu „Lekcji z Mistrzem”. Projekt pod taką nazwą powstał podczas spotkań Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZST. Jego ideą są spotkania uczniów szkoły z jej absolwentami, którzy dali się poznać jako świetni fachowcy, samorządowcy, naukowcy – po prostu mistrzowie w dziedzinach którymi się zajmowali i/lub zajmują…
Pierwsze zajęcia poprowadzili Panowie – Wiesław Zimowski i Ryszard Stankowski. Pan W. Zimowski długie lata był związany z naszą szkołą – jako uczeń, nauczyciel i dyrektor; w latach 2002-2006 pełnił funkcję Wicemarszałka województwa małopolskiego, a następnie został wybrany Wójtem  Gminy Pleśna. Pan R. Stankowski, oczywiście również absolwent ZST, jest obecnie zastępcą Wójta Gminy Pleśna.
Pan Wiesław Zimowski omówił funkcjonowanie organów samorządowych różnych szczebli oraz sporo miejsca poświęcił Małopolsce – regionowi, do którego należy nasze miasto. Czym Małopolska wyróżnia się na mapie Polski oraz  jakie zmiany zaszły w tym regionie od momentu wprowadzenia reformy samorządowej.
Pan Ryszard Stankowski szczegółowo omówił kompetencje Urzędu Gminy, podkreślając że z tym urzędem praktycznie każdy pełnoletni mieszkaniec musi się zetknąć.
Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji, tym bardziej, że mogli się wykazać swoją wiedzą, poprzez odpowiedzi na stawiane przez prelegentów pytania.


fot. Natalia Gądek 4f

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]