ZST

Międzyszkony Konkurs Języka Niemieckiego

flagge-deutschlandDnia 4 marca 2014 r. odbył się w ZSEG w Tarnowie Międzyszkolny Konkurs Języka  Niemieckiego „Hören, lesen und zugleich verstehen”. Była to już szósta edycja tego konkursu, nad którym patronat objął Goethe Institut z Krakowa oraz wydawnictwo WSiP fundując atrakcyjne nagrody dla uczestników. W konkursie udział wzięło 5 uczniów naszej szkoły: Dariusz Lewicki z kl. 1 Ia, Łukasz Zakrzewski , Adam Piątek i Dominik Jurek z kl. 2I oraz  Mateusz Sabat z k.l 1N. Uczestnicy konkursu przez ponad godzinę zmagali się z pytaniami testowymi z zakresu rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu pisanego i zagadnieniami  gramatyczno –leksykalnymi. Po zakończeniu zaprezentowany został film o kulturze i zwyczajach niemieckich, a w oczekiwaniu na wyniki konkursu uczestnicy wraz z opiekunami mogli spróbować wyrobów cukierniczych przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych. W konkursie Dariusz Lewicki zajął czwarte,a Łukasz Zakrzewski piate miejsce i obaj otrzymali dyplom wyróżnienia oraz  atrakcyjne nagrody. Pozostali uczniowie reperzentujacy naszą szkołę otrzymali dyplomy uczestnictwa. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Anna Misiaszek.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!