MŁODZI KOSZYKARZE ZST NA IV MIEJSCU W MAŁOPOLSCE

Tegoroczny finał wojewódzki koszykówki 3×3 chłopców odbył się w tarnowskiej hali Pałacu Młodzieży. Do rozgrywek finałowych przystąpiło 10 zespołów (rocznikowo 1 klasy), w tym drużyna ZST, która wcześniej wywalczyła możliwość reprezentowania naszego miasta.

W I fazie drużyny losowo podzielone zostały na 2 grupy po 5 zespołów w każdej. Nasi reprezentanci pewnie pokonali wszystkich grupowych rywali: ZSP SZCZUROWA 12-2, ZSMS OŚWIĘCIM 21-12, ZSO NOWY TARG 19-7 i LO NR1 SUCHA BESKIDZKA 15-3.

W ćwierćfinale 5 wygrana z ZS NR1 NOWY SĄCZ 12-7.

Niestety w półfinale nasi zawodnicy ulegli LO WIELICZKA 10-12 a w meczu o brązowe medale ZS NR1 GORLICE 17-21.

Wpływ na porażki miała bardzo dobra gra rywali ale też zdrowotne problemy jednego z naszych czołowych graczy, który w meczu o medal prawie w ogóle nie mógł zagrać. Naszym zawodnikom: Michałowi Knapikowi, Dominikowi Machale, Brajanowi Sowie i Dominikowi Podrazie należą się gratulacje za osiągnięty ostateczny rezultat i dzielne reprezentowanie szkoły i miasta.

W meczu o I miejsce Wieliczka wysoko pokonała Limanową.