Najładniejsza klasa w ZST w roku szk. 2022/23 – wyniki konkursu

W dniu 23 stycznia 2023 r. komisja w składzie: Pani Dyrektor Dorota Lis i Pani Lucyna Olejnik oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Justyna Pytel, Magdalena Stec i Wanessa Winkler zwizytowała klasy w obydwu budynkach szkolnych. Zwracano uwagę na aktualność gazetek ściennych, na kwiaty, czystość i estetykę, pomieszczeń. Sale były oceniane w skali od 1 do 6 punktów, więc maksymalnie można było zdobyć 30 punktów.

 

I miejsce z wynikiem 29 punktów zdobyła sala nr 211, której opiekunką jest Pani Agnieszka Chmielewska-Surowiecka. Klasa jest gustownie umeblowana, zdobią ją materiały przydatne w nauce języka niemieckiego, w tym gazetka „karnawałowa” oraz wiele kwiatów.

II miejsce z wynikiem 26 punktów zajęła sala nr 121 Pani Anny Misiaszek. Klasa, pomimo że dawno nie malowana, robi bardzo dobre wrażenie – głównie dzięki pięknym dekoracjom, którymi jest ozdobiona.

III miejsce z wynikiem 25,5 punktów przyznano sali nr 210, która znajduję się pod opieką Pani Marzeny Gawron. Atutem tego miejsca jest mnogość kwiatów i wiszące na ścianach materiały związane z historią. Całość sprawia wrażenie przytulnego i przyjaznego miejsca.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać także trzy wyróżnienia:

  • Sali nr 9 (łączna ocena: 24,5 punktów), którą zajmuje się Pani Daria Szydłowska. Sala, pomimo że niewielka sprawia wrażenie przestronnej, nie ma tam niczego, co byłoby zbędne; uwagę komisji przykuły pomysłowo ozdobione drzwi.
  • Sali nr 201 (łączna ocena: 24 punktów), pod opieką Pani Marty Połomskiej-Skrabot. Sala jest ładnie umeblowana, znajduje się w niej dużo kwiatów i estetyczne gazetki ścienne, pomocne w nauce matematyki.
  • Sali nr 5P (łączna ocena: 24 punktów), pod opieką Pani Wioletty Krawiec. Sala niewątpliwie przeszła największą metamorfozę, spośród wszystkich poddawanych ocenie; obecnie cechuje ją elegancki minimalizm.

Opiekunki klas nagrodzonych w konkursie otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców w wysokości: 120, 90 i 70 zł. Opiekunki klas wyróżnionych otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 40 zł. Przyznane kwoty zostaną przeznaczone na dalsze upiększanie sal.

Komisja konkursowa zwróciła uwagę na to, że oprócz klas, w których panuje ład, znajdują się kwiaty i estetyczne dekoracje, są i takie, którymi należy się natychmiast gruntownie zająć, chociażby sala 111P. W wielu pomieszczeniach wystarczyłoby oberwać zeschłe liście, uporządkować przedmioty znajdujące się na regałach i wymienić pożółkłe dekoracje, a zyskałyby na urodzie.