Nowe władze SKT PTTK „Wehikuł”

W dniach 13-15 grudnia 2024 r. odbył się Zlot Członków Klubu Nr 63 „Wehikuł” Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Ziemi Tarnowskiej”. Nie wszystkim członkom Klubu było dane uczestniczyć w Walnym Zebraniu Sprawozdawdczo-Wyborczym Klubu, które odbyło się 14 grudnia w Schronisku Młodzieżowym w Rozdzielu. Dużą grupę zmogła choroba i choć chcieli, nie mogli pojechać, ale też byli tacy, którzy zrezygnowali z możliwości udziału w demokratycznych wyborach.

Walne Zebranie wybrało władze w składzie:

ZARZĄD KLUBU

  • Amelia Hebda 3 I- prezes Zarządu Klubu,
  • Mikołaj Jeleń 3 I – sekretarz Zarządu Klubu,
  • Piotr Fijał 3 I – skarbnik Klubu,
  • Bartosz Sambora 1 E – członek Zarządu Klubu,
  • Adam Siedlecki 1 AT – członek Zarządu Klubu.

KOMISJA REWIZYJNA

  • Jakub Iwaniec 4 TEM – prezes Komisji Rewizyjnej Klubu,
  • Borys Uriasz 3 PT – wiceprezes Komisji Rewizyjnej Klubu,
  • Natan Rosiak 3 PT – sekretarz Komisji Rewizyjnej Klubu.

Gratulacje dla wszystkich wybranych!

Przed Walnym Zebraniem uczestnicy Zlotu odbyli wędrówkę z Rozdziela przez szczyt Kamionnej (802 m n.p. m.), z nową, otwartą w zeszłym roku, wieżą widokową do Pasierbca, gdzie obok sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia znajduje się „oryginalna” droga krzyżowa, w której w poszczególne stacje wplecione są postacie Polaków, m.in.: papież Jan Paweł II, ks. kard. Stefan Wyszyński, ks. Jerzy Popiełuszko. W drodze do Schroniska w Rozdzielu odwiedzili Limanową.

W przerwie Zebrania był przepyszny żurek z kiełbasą, jajkiem i ziemniakami przyrządzony przez ekipę zlotową – Amelię, Julię, Ksawerego, Kubę, Mikołaja i Filipa.

W drodze powrotnej do Tarnowa uczestnicy Zlotu dotarli do Rezerwatu „Kamień Grzyb” i zobaczyli w Nowym Wiśniczu dworek „Koryznówka” Jana Matejki oraz Zamek Lubomirskich.

Maturzyści: Oliwka Budzik (5 TAT), Gabrysia Tabaczyńska (5 TAT) i Ksawery Zelek (5 TI) za wieloletnią pracę otrzymali od opiekuna Klubu Pawła Golca podziękowania oraz symboliczne upominki od Klubu.

Organizatorem Zlotu był Jakub Iwaniec (4 TEM), a przygotowanie Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego spoczywało na ustępujących prezeskach – Zarządu Oliwii Budzik i Komisji Rewizyjnej Gabrieli Tabaczyńskiej.

FOTOGALERIA – ZLOT

FOTOGALERIA – WYBORY