Nowości w bibliotece szkolnej

Drodzy Czytelnicy! Miło mi poinformować, że księgozbiór biblioteczny dzięki zakupom i darom wzbogacił się o wiele interesujących pozycji.

W nowościach m. in. dwie godne polecenia książki, które mówią o rdzennych mieszkańcach Ameryki Północnej:

„27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko, pozycja która znalazła się w ścisłym finale Literackiej Nagrody Nike, a wcześniej została uhonorowana Nagrodą im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki; rzecz o Indianach zamieszkujących terytorium Kanady

„Nigdzie indziej” – powieść, którą zadebiutował Tommy Orange, członek plemion Czejenów i Arapaho. Autor uchyla drzwi do tajemniczego świata swoich pobratymców i opowiada o przemocy, pamięci,  tożsamości oraz o wyzwaniach, z którymi muszą się mierzyć  rdzenni mieszkańcy Stanów Zjednoczonych

Miłośnikom prozy Elizabeth Strout oraz dobrego kina polecam kontynuację powieści „Olive Kitteridge” (także  dostępną w naszej bibliotece) pt. „Olive powraca”. To, co przyciąga do opowieści o emerytowanej nauczycielce matematyki, trafnie określa informacja zawarta na okładce książki: „Strout z niedopowiedzeń i podszeptów codzienności tka bohaterów delikatnych, złożonych i nieoczywistych, a przy tym wyjątkowo bliskich”. Warto przed lub po lekturze książki obejrzeć serial HBO „Olive Kitteridge”, gdzie znakomitą kreacje tytułową stworzyła Frances McDormand.

Kolejną nowością zakupioną do biblioteki (choć jest to już kolejne wydanie tej ksiażki) jest „W głębi lasu” Harlana Cobena. Na jej podstawie powstał polskojęzyczny serial  wyprodukowany dla platformy Netflix. Zachęcam do lektury tego thrillera!

Na pewno warto też sięgnąć po twórczość młodych polskich autorów: „Od jednego Lucypera” Anny Dziewit-Meller; „Zimowlę” Dominiki Słowik; „Krótka wymianę ognia” Zyty Rudzkiej; „Saturnina” Jakuba Małeckiego i „Pod słońcem” Julii Fiedorczuk.

Oczywiście w nowościach nie brakuje też literatury sensacyjnej, fantastyki itp. Wykaz książek, o które ostatnio wzbogacił się księgozbiór biblioteczny można znaleźć na stronie internetowej szkoły w zakładce „nowości” w kategorii „biblioteka”.

Zapraszam do korzystania z biblioteki! Godziny, w których jest otwarta dla czytelników są zamieszczone na stronie internetowej szkoły w kategorii „biblioteka”.