NOWY, „STARY” SZACHOWY MISTRZ ZST

Szymon Pieczonka (3tn) zwyciężył w finałowym turnieju szachowym o mistrzostwo ZST. Tym samym obronił tytuł zdobyty w roku ubiegłym. Drugie miejsce zajął pierwszoklasista Jakub Lis (1t) a trzecie klasowy kolega Szymona  Hubert Małek (3tn).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się: IV-V Sebastian Kosiba (4tat) i Sebastian Czerwony (1i), VI Wojciech Parysz (2f), VII Kacper Wolski (3ti), VIII Filip Turczak(5ti), IX Nikodem Michałek (5te), X Dominika Owsianka(2f). Tryumfatorom należą się gratulacje, ale pozostałym finalistom także za zaangażowanie i walkę fair-play. Wszystkie pojedynki były bardzo zacięte a o wyrównanym poziomie może świadczyć fakt, że nawet mistrzowi powinęła się noga i nie zdobył on kompletu punktów.

Wszyscy finaliści to reprezentanci szkoły, którzy z sukcesami stratują w zawodach międzyszkolnych. Turniej rozegrany został w dn. 08.02.2023 w szkolnej świetlicy w ramach Dni Kultury Szkolnej. Kolejny turniej w ZST będzie nosił tytuł ”Szachowa Kadra Czeka” (maj 2024) i będzie przeznaczony dla uczniów, którzy do tej pory nie mieli okazji reprezentować szkoły.

Wszystkim zainteresowanym,  w celu podniesienia swoich umiejętności polecam ćwiczenia i grę na stronie internetowej www.chess.com . Przed nami ferie a szachy to świetny sposób na przyjemne spędzenie czasu wolnego.

Relacja fotograficzna autorstwa Dominiki Owsianki i Wojtka Parysza z 2f.