ODWIEDŹ BIBLIOTEKĘ, WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ

Kilkakrotnie na stronie internetowej szkoły pojawiały się informacje o dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w wysokości 15 tys. zł.  Uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli poprzez ankiety, czy indywidualne zgłoszenia w bibliotece decydować o tym, na co zostaną wydane te środki. Miło mi poinformować, że wszystkie „życzenia” czytelników zostały uwzględnione w zakupach,  jeśli tylko pożądane książki były dostępne na rynku księgarskim.  Do chwili obecnej wydano już ponad 2/3 otrzymanej kwoty. Co zakupiono?

Oczywiście największą popularnością wśród młodzieży cieszy się literatura fantasy. Udało się ten dział uzupełnić o brakujące, a ważkie tytuły np. „Grę o tron”, czy „Igrzyska śmierci”. Uzupełniono najnowszymi tomami „Zwiadowców” Flanangana i „Cykl demoniczny” P. V. Bretta. Bardzo już zużytą „Sagę o Wiedźminie” zastąpiono nowym, pięknym wydaniem. Po raz pierwszy w naszej bibliotece pojawiły się książki następujących autorów:  Jakuba Ćwieka, Katarzyny Bereniki Miszczuk, Marcina Szczygielskiego, Ernesta Cline, Philipa K. Dicka, Brandona Mulla, Dana Simmonsa, Szymuna Wroczka.

Wśród książek dla młodzieży można polecić – B. Albertalli „Simon oraz inni homo sapiens”, J. Asher  „13 powodów” (na podstawie serialu), Beauvais „Pasztety do boju”, J. Gaarder  „Dziewczyna z pomarańczami”, J. Giles „Na krawędzi wszystkiego”, Z. Kossak „Ku swoim”, A. Lang „Sznurek”, P. May „Pamiętnik  ze starej szafy”, M. Musierowicz „Feblik”, A. Noel „Szukam Cię Zoe”, R. J.  Palacio „Cudowny chłopak” i „Cudowny chłopak i ja”, N. Yoon „Słońce też jest gwiazdą”.

Wielu czytelników naszej biblioteki lubi czytać kryminały, thrillery, książki sensacyjne, więc książek reprezentujących te gatunki sporo zakupiono. Przybyło prozy Katarzyny Bondy, Stephena Kinga, Deana Koontza, Camilli Lackberg, Zygmunta Miłoszewskiego, Jo Nesbo, Nell Neuhaus oraz zakupiono dzieła autorów, dotychczas nie reprezentowanych w naszym księgozbiorze: Wojciecha Chmielarza, Marcina Ciszewskiego, Tetsuya Hondy, Josepha Knoxa, Ricka Riordana, Emelie Schepp.

Najliczniej wśród nowo zakupionych książek reprezentowana jest literatura piękna – zarówno proza, jak i poezja. Poza tym sporo jest książek popularnonaukowych i literatury faktu. Zapraszam więc  do odwiedzania biblioteki i wypożyczania nowości, a jeśli ktoś jeszcze nie zdążył „zażyczyć” sobie czegoś do czytania, może to zrobić do końca listopada – wypełniając ankietę lub zgłaszając zapotrzebowanie w bibliotece.