Październik – Miesiącem Bibliotek Szkolnych

img_bibliotekaZ tej okazji biblioteka zachęca do udziału w konkursie „Czy znasz ten cytat?”
W dniach od 9 do 12 października na każdej przerwie będzie można w bibliotece spróbować odgadnąć cytaty wg następującego harmonogramu:
Poniedziałek – z lektur szkolnych
Wtorek – z poezji
Środa – z literatury fantasy
Czwartek – z różnych gatunków literackich (literatura faktu, młodzieżowa, sensacyjna, podróżnicza, kryminały)

Każdego dnia na chętnych czekać będzie 10 zestawów, zawierających po dwa cytaty z tej samej książki, bądź serii książek. Nagrodą w konkursie będą oceny z języka polskiego – celujące, bardzo dobre lub dobre w zależności od wyników zgadywania.

Festyn biblioteczny odbędzie się 16 października, w programie:

• degustacja ciastek w towarzystwie dobrych książek
  • „słodkie podszepty literatury”
  • możliwość oddania głosu na książki, które warto zakupić do biblioteki
  • inne atrakcje

Zapraszamy również do udziału w konkursie na plakat promujący czytelnictwo.
Plakaty mogą zostać wykonane dowolną techniką graficzną lub malarską; wymagany format – co najmniej A4. Prace można składać do dnia 25 października 2017 r. w bibliotece szkolnej.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31 października. Autorzy trzech najlepszych prac zostaną nagrodzeni. Plakaty biorące udział w konkursie będą wyeksponowane w czytelni, w celu zachęcenia do czytania książek.

Wyjazd na Targi Książki w Krakowie w dniu 26 października
Chętni miłośnicy literatury współczesnej proszeni są o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej do dnia 16 października włącznie.