PIKNIK CZYTELNICZY W ZST 2022

Jak nie czytam, jak czytam” – pod takim hasłem w piątek 23 września 2022 r. odbyła się w naszej szkole akcja, mająca udowodnić, że młodzi ludzie czytają. A tym, którzy tego nie robią miała stworzyć okazję do podglądnięcia, co czytają rówieśnicy i skłonić do wypożyczenia ciekawej  lektury. Ze względu na niesprzyjającą aurę akcja, która w założeniu miała być piknikiem na wolnym powietrzu, została przeprowadzona w budynku szkolnym. Uczniowie klas pierwszych ulokowali się wygodnie w auli szkolnej, a pozostałe klasy w sali gimnastycznej. Ci, którzy mieli ze  sobą książki, wyciągnęli je z plecaków, a pozostali ustawili się w kolejce do wypożyczenia na miejscu. Tym razem obsługę „mobilnych punktów bibliotecznych” stanowili uczniowie klasy II TAT: Anna Chlebińska, Martyna Szatko i Cyprian Więch.

 

Podczas, gdy uczniowie ze swoimi nauczycielami oddawali się czytaniu, komisja składająca się z członków Samorządu Uczniowskiego: Wanessy Winkler, Eryka Rutki i Dominika Sumary, oceniła przygotowane przez poszczególne klasy hasła promujące czytelnictwo. Werdykt Komisji był następujący: 1 miejsce zajęła klasa 3TF, 2-gie miejsce klasa 1 TI, a 3-cie klasa 1 TF. Uczniowie tych klas zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i słodyczami.

 

Po zakończeniu akcji kl. 3TI otrzymała mylną informację o zwycięstwie. Koordynatorka akcji przeprasza za błąd, równocześnie oświadczając, że plakat wykonany przez uczniów tej klasy zarówno pod względem formy, jak i treści zasługiwał na wyróżnienie.

 

Wszystkim twórcom transparentów, plakatów i wizytówek klas, należą się podziękowania za ciekawe pomysły i pracę włożoną w ich realizację!

 

Organizatorami akcji były Panie z Komisji Bibliotecznej – Marta Kaczor i Anna Różycka oraz młodzież z kl. 2 TAT, należącą do Kółka Bibliotecznego. Całość koordynowała bibliotekarka szkolna – Pani Lucyna Olejnik.

fot. Dariusz Kobylański

fot. Wojciech Kania 3tf