ZST

Podpisanie umowy z NOT

zst-29W piątek, dnia 31 stycznia o godz. 13.00 zostało podpisane „Porozumienie o współpracy pomiędzy Naczelną Organizacją Techniczną Oddział w Tarnowie a Zespołem Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego”. W ostatnich tygodniach w ZST reaktywowano również Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich funkcjonujące  w ramach Naczelnej Organizacji Technicznej. „Działania te mają na celu podwyższenie jakości kształcenia oraz zapewnienie kontaktu uczniów i nauczycieli z najnowszymi trendami rozwoju i osiągnięciami techniki. Bez tego nie wyobrażam sobie kształcenia zawodowego.” – mówi Krzysztof Kołaciński – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych…Jest to kolejny krok, po podpisaniu umowy o współpracy z Grupą Azoty oraz realizacją projektów zagranicznych praktyk zawodowych, umożliwiający uczniom i nauczycielom powiększanie wiedzy i poszerzanie horyzontów. Robimy wszystko, aby nie tylko ugruntować pozycję Technikum Nr 1 – najlepszego technikum w Tarnowie (według ostatniego rankingu tygodnika „Perspektywy”) ale iść dalej – do przodu. 110-te miejsce pośród 1867 techników w Polsce zobowiązuje nas do dalszej wytężonej pracy a przede wszystkim zwiększenia atrakcyjności nauczania na kierunkach technicznych”.
W imieniu NOT porozumienie podpisali: Prezes p. Jacek Sumera oraz Wiceprezes p. Mieczysław Menżyński a ze strony ZST – Dyrektor Krzysztof Kołaciński oraz Przewodniczący Koła SEP p. Andrzej Kieć i p. Ryszard Knapik.