Podsumowanie Dnia Liczby Pi w ramach szkolnych dni kultury

Od 14 marca do 18 marca trwał tydzień pełen matematycznych wyzwań. Już od progu witał nas matematyczny wąż prezentujący liczbę Pi. Można było także spróbować przepysznych wypieków z domieszką matematycznych przypraw. 😉 Na konkurs pizzy z motywem matematycznym zgłosiło się 15 osób, przygotowując aż 17 zapiekanych smakołyków.

A oto wyniki tego konkursu:

1 miejsce – Dominik Łabędź, klasa 1 TEM

2 miejsce – Karolina Mitera, klasa 3T

3 miejsce – Jakub Biskup klasa 2 TF

Wyróżnienie – Jakub Skiba klasa 4IB

 

Wśród ciekawostek tego tygodnia znalazły się warsztaty matematyczne. Klasy 4N oraz 1TEM rozwiązywały łamigłówki przestrzenne, oglądały obrazy 3D oraz składały origami.

W czwartek 17 marca odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs „Kangur matematyczny”. W XXXI edycji konkursu wzięło udział  16 uczestników. Zmierzyli się oni z zagadkami i szaradami, do których solidnie się przygotowywali od dłuższego czasu. Niestety rozstrzygnięcie tego konkursu dopiero w maju.

Podczas tygodnia matematycznego klasy: 3TI, 2TEN oraz 2TAT obejrzały film pt.: Geniusze. Opowiadał on o losach polskiego matematyka Stanisława Ulama.

Ten ważny tydzień dla matematyków zakończyliśmy turniejem matematycznym “Milionerzy na wesoło”. W tej zabawie brały udział klasy pierwsze i drugie. Tymże sposobem Tarnów pozyskał nowych milionerów. Uczestnikom gratulujemy wygranych! Oby te miliony… kalorii nie “poszły w boczki”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a po nagrody zapraszamy w kwietniu, na podsumowaniu Szkolnych Dni Kultury!

Matematycy ZST

fot. Filip Macheta 4 F

 

fot. Piotr Migda 2 TF