Podziel się tym, co najcenniejsze

28 lutego br. grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w kolejnej akcji Szkolnego Koła Honorowych Dawców Krwi. Tym razem uczestnikami jej byli pełnoletni uczniowie klas II, III i IV technikum, a w szczególności: 2A, 2N, 3E, 3M, 3Ib, 3Ia, 4M, 4E, 4N i 4T. W tych klasach zawsze można liczyć na bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w działaniu na rzecz innych.
Każda kolejna akcja pokazuje, że ochotników jest coraz więcej, tym razem aż trzydziestu dwóch. Krew osobom potrzebującym oddało dwudziestu jeden uczniów… Byli to: Patryk Grzybek 2N, Mateusz Kózka 2N,Dawid Cebula 3M, Krzysztof Kurtyka 3M, Filip Kot 3M, Michał Nowak 3M, Michał Sroka 4E, Norbert Niemiec 4E, Aleksander Jarosz 4M, Szymon Strojny 4M, Kamil Klimczak 4M, Hubert Bąk 3E, Szymon Ciebień 3E, 3E, Adrian Jeż 3E, Szymon Słowik 3E, Szymon Rajski 3Ia, Paweł Bysiek 3Ib, Łukasz Piastka 3Ib, Bartosz Kiełbasa 3Ib, Tomasz Kluzek 3Ib oraz Patryk Mazgaj 4N .
Szczególne podziękowania należą się najmłodszym uczestnikom , którzy właśnie osiągnęli pełnoletność i byli z nami pierwszy raz, a już zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu akcjach w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa.
Zapraszamy wszystkich pełnoletnich, zdrowych uczniów naszej szkoły, aby zapoznali się
z warunkami, jakie należy spełniać, aby zostać honorowym dawcą krwi. Należy pamiętać, że tego cennego „pierwiastka życia jakim jest krew, żaden preparat ani lekarstwo nie mogą i nie są w stanie zastąpić”. Wszelkich informacji zainteresowanym udzielają: Michał Nowakz klasy3M oraz opiekun Szkolnego Klubu mgr Marzena Gawron.
Wszystkim składamypodziękowania za otwarte serca, życzliwość i empatię w stosunku
do osób chorych i potrzebujących.