Pokaz mody „Trendy Deutsch”

Dnia 06.02.2019r. w ramach Szkolnych Dni Kultury nauczyciele j. niemieckiego zorganizowali konkursowy pokaz mody Trendy Deutsch. Uczniowie klas I-III przebierali się za znane postaci obszarów niemieckojęzycznych. Wśród nich były postacie ze znanych niemieckich bajek,  sportowcy i ich trenerzy, politycy, naukowcy, rycerz, reżyser. Jury konkursowe w składzie p. dyrektor D. Lis, p. kierownik W. Krawiec i p. K. Niemiec postanowiły nagrodzić następujące osoby za najbardziej oryginalne przebranie:

  1. miejsce zajął Kacper Mrozik z klasy 3IB, który wystąpił w oryginalnym przebraniu rycerza.
  2. miejsce zajęły: Klaudia Nytko z klasy 3A występując w przebraniu Czerwonego Kapturka i Katarzyna Jakubowska 3T występująca w kostiumie Wilka.
  3. miejsce zajęli Maja i Gucio czyli Daria Filipczak i Kamil Bibro z klasy 2E/T.

Podczas pokazu publiczność miała również możliwość rozwiązywania online quizów w języku niemieckim na specjalnie przygotowanych do tego stanowiskach, posłuchania popularnych utworów w j. niemieckim, a także wysłuchania kilku wykładów niemieckiego aktora Steffena Möllera i przekonania się, że niemiecki naprawdę nie jest trudny.

W przerwie pokazu można było zdegustować Kartoffelsalat (sałatkę ziemniaczaną) i Nudelsalat (makaronową) oraz znane upieczone słodkości: Wiener Topfenkuchen (sernik wiedeński), ciasteczka Linzer-Augen, ciasteczka kakaowo-korzenne Basler Brunsli, Bananenkuchen (ciasto bananowe) oraz Karotten-Torte (torcik marchewkowy), które zostały przygotowane przez uczniów klast 1F, 1E/T, 2T/A.

Zwycięzcom pokazu mody serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród w czwartek 21 lutego o godzinie 14.05 do auli szkolnej.