Porządkowanie cmentarza

Ojczyzna to ziemia i groby.
Narody, tracąc pamięć, tracą życie.

Nadchodzący listopadowy czas refleksji o przemijaniu i zbliżające się Święto Niepodległości to okazja do wskrzeszenia pamięci o tych, którzy ginęli w imię wolności Polski w czasie I wojny światowej.
26 października młodzież klas pierwszych i drugich naszej szkoły podjęła się uporządkowania cmentarza na ul. Chyszowskiej w Tarnowie. Tegoroczna akcja zapoczątkowała stałą opiekę Zespołu Szkół Technicznych nad cmentarzem wojennym nr 200…
W tym miejscu pamięci odbyła się również lekcja historii poświęcona działaniom wojennym na Ziemi Tarnowskiej, którą poprowadzili nauczyciele języka polskiego – p. Teresa Moczyróg oraz historii –p. Sławomir Skowron.
Złożenie kwiatów w imieniu całej społeczności szkolnej oraz zapalenie symbolicznych zniczy to znak, że pamiętamy o wydarzeniach z lat 1914-1918, a przede wszystkim, że doceniamy ludzi, którzy walczylio wolność Polski.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]