Przedstawienie z okazji dnia KEN 2023

Szkolna grupa teatralna przygotowała spektakl pt. „Alicja prowadzi śledztwo”. W tym roku sięgnęliśmy po komedię kryminalną, w której urocza plotkarka-telefonistka Alicja (w tej roli Agata Szymanowska) zostaje wciągnięta w morderczą historię i z wielkim zapałem pomaga policjantowi Maksowi (Eryk Rutka) i inspektorom (granym przez duet: Olę Bieś i Konrada Wierzbickiego) złapać zabójcę. Alicja działa w niełatwych warunkach – biurowa atmosfera jest pełna plotek i wzajemnych niechęci. Panna Bizard – „lat 34, ale wygląda na 35”( Ela Filipek) kocha się w mecenasie Roche (Wiktor Wróbel) i nienawidzi panny Renoir, wciąż robiącej błędy ortograficzne w urzędowych pismach „krótka spódniczka, krótki rozum” (Natalia Białek), do której nieustannie zaleca się, poświęcając mało czasu pracy De Charans (Hubert Kargul). Oboje serdecznie nie znoszą swojego szefa mecenasa , który ginie w tajemniczych okolicznościach. Kto jest zabójcą? Dlaczego zabito Logana (Patryk Bulaga), kolegę z biura? Czy żona mecenasa (Jagoda Kózka) miała coś do ukrycia? Czy Duduś będzie się opiekował Alicją „dniami i nocami” i wynagrodzi jej swoją trzydziestoletnią nieobecność? Trudne śledztwo z wieloma niewiadomymi dzięki rezolutnej Alicji Postic zostanie doprowadzone do końca, morderca zostanie ujęty, ale dzielna Alicja będzie znów musiała poczekać na powrót
Dudusia….

Tworzyli role i wspaniale grali:
Agata Szymanowska – klasa 5TE
Aleksandra Bieś – klasa 5TA
Natalia Białek- klasa 3TAT
Jagoda Kózka -klasa 3TAT
Elżbieta Filipek – klasa 2F
Konrad Wierzbicki – klasa 5TN
Hubert Kargul – klasa 5TN
Eryk Rutka – klasa 5TN
Wiktor Wróbel – klasa 4TF
Patryk Bulaga-klasa 1A , debiut sceniczny.

W realizacji spektaklu udział wzięła Aleksandra Knapik (klasa 5 TI) – przygotowanie czołówki;
Dźwiękowcy -Błażej Bogacz (2T), Jakub Tyka(3I), Filip Kiwior(2I), Oskar Maciuszek (2N)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przedstawienia przygotowanego na Dzień Edukacji Narodowej, a wystawionego ponownie dla Społeczności ZST w dniu 26.10.2023.

fot. Wojciech Kania 4tf