Rajd „Beskidzki Wehikuł”

W końcu udało się zorganizować pierwszy od marca 2020 r. rajd. Choć tylko 2-dniowy, z jednym noclegiem, w dniach 17-18 czerwca 2021 r. odbył się w Beskidzie Sądeckim Szkolny Rajd Górski ZST „Beskidzki Wehikuł”.
Pierwszego dnia uczestnicy przebyli trasę z Rytra do Schroniska PTTK na Przehybie. Tam po zakwaterowaniu rozpalili ognisko, przy którym po upieczeniu kiełbasek zabawa, śpiewy i tańce trwały do późnej nocy. Jednak trzeba było w końcu udać się na zasłużony sen.
Rano ukazały się przepiękne widoki Tatr i okolicznych pasm górskich. Celem wędrówki drugiego dnia był najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego – Radziejowa (1262 m n.p.m.), będąca wśród szczytów Korony Gór Polski. Wędrowanie zakończyło się w Piwnicznej-Zdroju, gdzie organizatorzy zaserwowali w restauracji żurek. Ze smutkiem rajdowicze wsiadali do pociągu powrotnego do Tarnowa.
Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda się zrealizować imprezy wyjazdowe zaplanowane przez Zarząd Szkolnego Klubu Turystycznego PTTK „Wehikuł”.
Imprezę organizował sekretarz Zarządu SKT – Kacper Barwacz z kl. 2 TF, a poprowadził wiceprezes Zarządu SKT – Jakub Wzorek z kl. 1 TEN (zastępując chorego Kacpra).
Opiekę nad uczestnikami sprawował prof. Tomasz Pikusa.

FOTOGALERIA

www.skt.zst.tarnow.pl