Sądecki Wehikuł

W dniach 27-29 maja br. odbył się w Beskidzie Sadeckim Szkolny Rajd Górski ZST „Sądecki Wehikuł”. Z planowanych 3 tras zrealizowana została tylko jedna. Mimo zapowiedzi bardzo złej deszczowej pogody program Rajdu został w pełni zrealizowany. Nie obyło się bez nieoczekiwanych „przygód” podczas podróży. Najpierw pociąg zatrzymał się między stacjami, potem zostaliśmy przewożeni zastępczym autobusem z Żegiestowa do Krynicy Zdrój, a tam nie przyjechał planowo bus. Gdy dotarliśmy do Czarnego Potoku pod stację kolejki gondolowej okazało się, że uległa awarii. Czekaliśmy ponad godzinę i gdy już postanowiliśmy trasę na Jaworzynę Krynicką pokonać pieszo kolejka ruszyła.
Do Schroniska PTTK na Hali Łabowskiej dotarliśmy o zmroku. Tam czekała na nas gorąca zupa pomidorowa. Ponieważ zaczęło mżyć kiełbaski upiekliśmy w kominku.
Drugi dzień z pogodowych prognoz miał być deszczowy i burzowy ale nic takiego nie było. Co prawda troszkę po drodze popadało ale gdy dotarliśmy do schroniska Cyrla zrobiło się słonecznie i gorąco.
Trzeciego dnia było pochmurno ale nie padało. Dotarliśmy do Piwnicznej Zdrój gdzie zaplanowane lody zamieniliśmy na kebaba, bo letnio to raczej nie było.
W Rajdzie uczestniczyło 11 uczniów z klas 1 Ia, 2 Ia, 2 Ib, 3 Ia, 3 Ib, 3 M oraz tegoroczny absolwent kl. 4 Ib pod opieką Pawła Golca. Jak widać informatycy górą!
Organizatorem imprezy z ramienia Zarządu SKT PTTK „Wehikuł” był prezes Filip Kostecki.