ZST

Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie…

85Od września  uczniowie ZST w składzie: Wojciech Kubisztal, Sergiusz Rostek z klasy 3 TM oraz Paulina Bugajska, Klaudia Kopacz i Mateusz Banaś z klasy 3 Tach/ Fot wraz z reprezentantami innych tarnowskich szkół – I LO, V LO, VII LO  brali udział w projekcie „Gry Miejskie Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie”. Odbywali oni szkolenia z trenerami w dziedzinie pracy zespołowej, fotoreportażu i dziennikarstwa, a także byli gośćmi Centrum Fotografii – Piotr Grzyb, gdzie wzięli udział w warsztatach z udziałem Arkadiusza Gola, absolwenta Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie.
Efektem ich pracy był fotoreportaż oraz materiał dziennikarski promujący nową atrakcję turystyczną Tarnowa, jaką jest „Ścieżka Zakochanych w Tarnowie”.


W finale drugiej edycji Gier Miejskich, który miał miejsce w poniedziałek, 14 października w Sali Lustrzanej oraz na Starym Mieście w godzinach od 9.00 do 13.00, uczniowie ZST zajęli II miejsce ustępując I miejsce niewielką ilością punktów V LO. Udział w tym projekcie pomógł uczniom odkryć swoje talenty, rozwinąć nowe umiejętności, które przydadzą im się w szkole oraz w przyszłości w dorosłym życiu. A przede wszystkim pomógł im spojrzeć na Tarnów z innej perspektywy i zarazić ich wyobraźnię wyjątkowymi historiami związanymi z naszym miastem i jego mieszkańcami.
Gratulujemy!