SDT – biwak w Ostrowie

Po 3 latach pandemicznej przerwy, w dniach 22-23 czerwca 2022 r. odbyły się Szkolne Dni Turystyki ZST zorganizowane w formie biwaku pod namiotami w Ostrowie nad Dunajcem. Do rywalizacji w 6 konkurencjach zgłosiły się 2-osobowe reprezentacje klas: 1 TAT, 1 TEM, 1 TN, 2 TAT, 2 TI.
Po uroczystym otwarciu przed budynkiem Szkoły, z przecięciem wstęgi przez Panią Dyrektor Beatę Łabno, uczestnicy wyruszyli w stronę Ostrowa. Za nowym mostem na Dunajcu, obok placu zabaw i boiska, został rozbity biwak. Stanęły namioty, wytyczono teren ogniska, przygotowano kije na kiełbaski i wyznaczono stanowiska poszczególnych konkurencji.
Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji w 4 konkurencjach:
– rozbijanie namiotu,
– rowerowy tor przeszkód,
– orientacja w terenie (busola),
– rozpalanie ogniska.

Po upieczeniu kiełbasek, przy ognisku, odbyły się pozostałe 2 konkurencje:
– quiz turystyczno-krajoznawczy,
– konkurs piosenki ogniskowej.

Wieczorem nie zabrakło tradycyjnego barszczyku z kociołka, a śpiewy przy ognisku trwały do późnej nocy.

Po podsumowaniu wszystkich wyników I miejsce zajęła drużyna klasy 1 TN w składzie: Michał Bajorek, Tomasz Limanówka (25/30 pkt.).
Miejsce II przypadło drużynie kl. 1 TEM – Kacper Hajduk, Jakub Iwaniec (24 pkt.) a III miejsce – drużynie kl. 2 TI – Mikołaj Sienkowski, Ksawery Zelek (20 pkt.).
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZST oraz Zarząd SKT – , karimaty, plecaki, butelki termiczne oraz od Jury dyplomiki za uczestnictwo. Dyplomy dla zwycięskich klas zostały wręczone wychowawcom w dniu zakończenia roku szkolnego.

Poszczególne konkurencje przygotowali i prowadzili członkowie władz SKT PTTK „Wehikuł”: Justyna Pytel – 3 TT (rower), Jan Kiełbania – 3 T (namiot), Gabriel Skruch – 1 TI (busola), Marceli Stańczykiewicz-Kudła – 1 TI (ognisko), Sebastian Hajdas – 1 TEM (quiz), Oliwia Budzik – 2 TAT (piosenka). Na gitarze przygrywała prezes Komisji Rewizyjnej Klubu Magdalena Stec – 3 TT.
Organizację Szkolnych Dni Turystyki koordynował Adrian Wajda – 2 TAT, którego wskutek choroby wspierała prezes Zarządu Klubu Gabriela Tabaczyńska – 2 TAT.
Nad całością czuwali opiekunowie Klubu – Paweł Golec oraz Tomasz Pikusa.

FOTOGALERIA