Spotkanie autorskie z Przemkiem Kossakowskim

Dnia 8 maja 2023 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się spotkanie autorskie z Przemkiem Kossakowskim dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książek „Na granicy zmysłów”, „Drobna nieuważność  i inne historie”, twórcą cyklu programów telewizyjnych „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Wtajemniczenie”, „Down the Road”.  Na początku spotkania prowadzący zaproponował kilka tematów swoich prezentacji do wyboru przez publiczność, która demokratycznie zagłosowała wybierając jeden z tematów większością głosów. Należały do nich:

  1. U kresu zrozumienia
  2. Życie od początku do końca
  3. Odmienne stany świadomości
  4. Down The Road
  5. Słowiańska natura
  6. Jaką wódkę lubią duchy
  7. Kręte ścieżki kariery, studium przypadku
  8. Oswajanie śmierci

Tematy te były interaktywną podróżą przez lata eksperymentalnych doświadczeń autora w różnych zakątkach świata rozszerzone historiami z najnowszej książki. Autor przybliżył obecnym jedną z wielu odbytych podróży po świecie wraz ze swą ekipą, tym razem po Indiach. Opowiedział o religii hinduizmu, o trudnych do pojęcia rytuałach nad rzeką Ganges, przybliżył życie, kulturę, tradycje i zwyczaje mieszkańców oraz ich osobliwości niemalże szamańskie. Po ciekawej prezentacji można było zadawać pytania, na które podróżnik chętnie odpowiadał, rozdawał autografy. Autor zachęcał również do nabycia jego najnowszej książki pt. „Drobna nieuważność i inne historie”, w której właśnie opisuje te niezwykłe historie z życia, momenty o których nigdy nie zapomni, które tworzą nasze wyobrażenie świata i kształtują nas samych. Podzielił się swoimi – opisał je, ale opowiedział też te inne: zwykle niesłyszalne, a tak bardzo warte wysłuchania. Otwórzmy się na odmienne światy i punkty widzenia i przekonajmy się, jak wiele nas łączy. Spotkanie to odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki. Wydarzenie to zainaugurowało obchody z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.