Spotkanie przedświąteczne w Domu Pomocy Społecznej

W okresie przedświątecznym wolontariusze Szkolnego Koła Charytatywnego Amicus zorganizowali spotkanie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Czarna Droga. Wizytę rozpoczęliśmy od złożenia życzeń świątecznych Pani Dyrektor oraz całemu personelowi, wręczając stroiki przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Następnie odbyły się spotkania w pokojach, podczas których uczniowie składali życzenia oraz wręczali drobne upominki (filcowe zawieszki w formie reniferów i aniołków) wykonane przez wolontariusz, które przekazali  mieszkańcom DPS. Przy okazji spotkań w pokojach była okazja do krótkich rozmów i wspomnień o osobach bliskich, o osobistych przeżyciach w przeszłości oraz sprawach bieżących. Wolontariusze zostali przyjęci bardzo życzliwie, z wdzięcznością za pamięć i nadzieją na następne spotkania. Zamierzamy skorzystać z zaproszenia i złożyć  kolejną wizytę w najbliższym czasie.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, a w szczególności Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych oraz niżej wymienionym wolontariuszom:

klasa I A

Ciesielka Natalia
Hołuń Aleksandra
Rapacz Katarzyna
Wołos Magdalena

klasa I TA

Gabriela Gurgul
Nowak Julia
Miczek Kinga
Suda Natalia

klasa I TT

Bator Piotr
Broniek Martyna
Matraj Gabriela
Niziołek Patryk
Wideł Magdalena

Pedagog Anna Fronc