Spotkanie z Panem Andrzejem Krzysztoforskim

15 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w ramach cyklu „Lekcja z Mistrzem” odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem Krzysztoforskim , autorem książki „W moich Zakładach Azotowych. Studium sukcesu i lat trudnych”. Książka przedstawia kilkadziesiąt lat historii Zakładów, ze szczególnym uwzględnieniem prac badawczych i rozwojowych, prowadzących do wynalezienia nowych technologii, w których uczestniczył Andrzej Krzysztoforski.  Największe znaczenie dla Zakładów, ale także dla budżetu państwa miało opracowanie, wdrożenie do produkcji i międzynarodowe rozpowszechnienie metody produkcji cykloheksanonu z benzenu…
Dla uczniów – szczególnie kierunków chemicznych – pokazanie związków nauki z przemysłem, znaczenia pracy zespołowej, umiejętności podejmowania decyzji i brania za nie odpowiedzialności, było znakomitą lekcją, którą być może wykorzystają w swoim życiu zawodowym.
A książkę „W moich Zakładach Azotowych. Studium sukcesu i lat trudnych” można polecić nie tylko ludziom związanym z Zakładami, ale także miłośnikom historii Tarnowa i Mościc.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]