ZST

Sukces drużyny ZST na Węgrzech

Węgry IX 2013 002W dniach 16-20 września br., przygotowana przez mgr Marzenę Gawron 3-osobowa drużyna Zespołu Szkół Technicznych, pod opieką wicedyrektora mgr Aleksandra Łopaty-Bernackiego przebywała na Węgrzech. Wzięła udział w międzynarodowym konkursie o I wojnie światowej organizowanym przez Urząd Wojewódzki w Veszprém…

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie: Przemysław Kozioł kl. 2N, Mateusz Tokarski kl. 2I oraz Patryk Dubas kl. 2I. Konkurs odbywał się w miejscowości Zanka, do której przybyli reprezentanci Polski, Węgier i Chorwacji.

Na miejscu drużyny zapoznały się ze sobą oraz poznały skład jury. Rozpoczęcie konkursu zaszczycili swoją obecnością Pani Minister Kultury Węgier, Ambasador Chorwacji, Burmistrz Veszprém oraz inne osobistości. Po przemówieniach, p. mgr Andrzej Szpunar, dyrektor Tarnowskiego Muzeum, przedstawił wykład i prezentację na temat I wojny światowej.

Konkurs odbywał się w dwu etapach. Po części pisemnej zostały ogłoszone wyniki i okazało się, że do drugiego etapu przeszła cała drużyna ZST. Nasza radość była ogromna.

W ramach czasu wolnego, wieczorem, oglądaliśmy występ węgierskiej grupy tańca ludowego. Na drugi dzień, od rana, odbywał się egzamin ustny, po którym cała nasza trójka zdobyła maksymalną ilość punktów. Okazało się, że w punktacji grupowej zajęliśmy III miejsce na 20 startujących drużyn, a w punktacji indywidualnej: Przemek VI, Patryk VIII, a Mateusz IX. Warto dodać, że wszystkich uczestników było około 60.

Wieczorem uczestniczyliśmy w imprezie pożegnalnej a po jej zakończeniu udaliśmy się w podróż powrotną, zwiedzając nocą Budapeszt i podziwiając z Góry Gelerta to wspaniałe, pełne zabytków miasto.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować całej ekipie uczestniczącej w konkursie. Chłopcy rzetelnie przygotowali się do niego w czasie wakacji, łącząc wypoczynek z pracą umysłową. Jak wskazują wyniki było warto!

Życzymy dalszych sukcesów.

Marzena Gawron i Dyrekcja ZST