Szkolne Dni Kultury – 4 Dzień – Poznajemy kraje Unii Europejskiej

Po raz kolejny w naszej szkole w ramach Szkolnych Dni Kultury organizowany jest projekt edukacyjny „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”.  Adresowany do uczniów klas pierwszych a przygotowany przez klasy starsze, jak co roku cieszył się ogromnym powodzeniem. Młodzież przygotowała stoiska poświęcone 22 krajom Unii Europejskiej. Przybliżały one kulturę, tradycje kulinarne oraz ciekawostki turystyczne  tych  krajów.  Spotkanie w auli szkolnej otworzył Dyrektor Szkoły Pan mgr inż. Jacek Różycki który pokreślił rolę obecności Polski w Unii Europejskiej. Następnie stoiska poszczególnych krajów prezentowały swój dorobek. Należy podkreślić wysoki poziom prezentacji oraz ogromne zaangażowanie młodzieży naszej szkoły. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym głosowaniem uczniów klas pierwszych oraz nauczycieli obecnych na auli. Głosowano na najciekawsze stoiska i wyniki głosowania są wyrazem zaangażowania naszych uczniów i ich umiejętności reklamy swoich krajów. W głosowaniu oddano 240 ważnych głosów. Zwycięzcą okazała się Francja (38 głosów, klasa 2 TAT), II miejsce zajęła Belgia (37 głosów, klasa 2 TI), III miejsce przypadło Polsce (28 głosów, klasa 4 TA). Dalsze miejsca zajęły Włochy (27 głosów, 2 TAT) oraz Grecja (24 głosy, klasa 2 TI). Na wyróżnienie zasługiwały również stoiska Finlandii, Hiszpanii oraz Szwecji. Wszystkim zespołom dziękujemy za udział i gratulujemy kreatywności oraz zaangażowania!

Program został przygotowany przez nauczycieli Historii oraz WOS Marzenę Gawron oraz Sławomira Skowrona

fot. Wojciech Kania 3tf

fot. Daria Grabczyńska 3tf