Szkolne Dni Kultury ZST – 5 DZIEŃ – Pokaz MMA

W ramach dni kultury 24.02.2023r. Zespół Szkół Technicznych na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego odwiedziło dwóch wyśmienitych gości. Trener mieszanych sztuk walki i prekursor tej dyscypliny sportu w Tarnowie Radek Piechnik,który na co dzień trenuje dzieci i młodzież w klubie Legion team oraz zawodnik MMA Legion team Sławomir Rawiński. Celem spotkania było propagowanie sportu oraz aktywności fizycznej wśród młodzieży jak również uświadomienie młodzieży jak ważny jest ruch, systematyczność, samodyscyplina w życiu młodego człowieka. Spotkanie zaczęło się od przedstawienia gości, ich dorobku sportowego oraz trenerskiego, krótkiej rozgrzewki oraz pokazu niektórych elementów techniki w rękawicach i z tarczami bokserskimi. Po pokazie trener Radek Piechnik opowiedział o tym jak funkcjonuje klub, skąd wzięła się jego pasja do uprawiania a później trenowania mieszanych sztuk walki, na czym polega trenowanie. Sławomir Rawiński opowiedział o swojej drodze od strongmana do fightera MMA, o swoich walkach oraz najbliższej przyszłości związanej z MMA. Goście odpowiadali na pytania uczniów a po spotkaniu uczniowie mogli porozmawiać osobiście oraz spróbować swoich sił w kopnięciach w tarczę oraz uderzając rękawicami w ochraniacze bokserskie. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. W spotkaniu wzięło udział 8 klas naszej szkoły.