ZST

Szkolne Dni Papieskie – Spotkanie z członkami wspólnoty Cenacolo

W ramach Szkolnych Dni Papieskich 3 kwietnia w naszej szkole gościliśmy członków wspólnoty Cenacolo.

W spotkaniu wzięło udział 10 klas w sześciu turach. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła najpierw w krótkim koncercie piosenek o tematyce religijnej a następnie oglądała prezentację przybliżającą cel, zasady pracy i założycielkę wspólnoty Cenacolo.

Największe wrażenie wywarło na uczniach z naszej szkoły świadectwa Mirosława i Tomasza, którzy opowiedzieli o tym, co przeżyli będąc narkomanami i jak wyglądała ich droga powrotna do normalnego życia.

W ramach podziękowania za trud i odwagę głoszenia świadectwa zebrane dary w postaci tzw. suchej żywności przekazaliśmy wspólnocie Cenacolo.

Spotkanie zorganizowała pani pedagog Anna Fronc wraz z Szkolnym Kołem Caritas