Szkolny Turniej Turystyczny

Dnia 7 lutego 2018 r. na lekcji 1 i 2 odbył się Szkolny Turniej Turystyczny ZST organizowany od kliku lat przez Szkolny Klub Turystyczny PTTK „Wehikuł”. W tym roku po raz pierwszy Turniej odbył się w ramach Szkolnych Dni Kultury. Wzięło w nim udział dziewięć 2-osobowych reprezentacji wszystkich klas pierwszych.
Turniej otworzył pan dyrektor Aleksander Łopata-Bernacki, po czym opiekun SKT Paweł Golec przedstawił władze Klubu, w tym organizatorów Turnieju.
I etap w formie quizu wyłonił 5 drużyn (1I, 1,Ib, 1M, 1F, 1Ia), które w II etapie zmagały się w 3 konkurencjach: pakowanie plecaka/ekwipunek turysty, apteczka turystyczna/samarytanka, piosenka turystyczna. Do finału przeszły 3 drużyny (1I, 1,Ia, 1Ib), które za zadanie miały opracować opis trasy 2-dniowej wycieczki na Baranią Górę z wyliczeniem punktacji Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK.
Ostatecznie I miejsce zajęła drużyna klasy 1Ib (33 pkt.), II miejsce – 1I (32 pkt.) a miejsce III przypadło klasie 1Ia (27 pkt.). Gratulujemy!
Zwycięzcom zostaną, na zakończenie Szkolnych Dni Kultury, wręczone dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZST i Zarząd SKT PTTK „Wehikuł”: I m. – plecak (10 l), II m. czapka (dwustronna), III m – latarka kieszonkowa.
Skład drużyn:
1T – Adrian Brzeg, Marcin Wałaszek,
1A – Derya Arslan, Wenessa Osyszko,
1I – Kamil Gurgul, Igor Kwaśniak,
1F – Karolina Stepek, Aleksandra Trytek,
1Ia – Krzysztof nytko, Wiktor Rozgóż,
1Ib – Wojciech Kaczmarczyk, Patryk Liro,
1E – Adrian Madejski, Łukasz Szepielak,
1N – Michał Lazarowicz, Eryk Lisowski,
1M – Mateusz Kogut, Oskar Parys.

Konkurencje przygotowali i przeprowadzili członkowie Zarządu SKT: Filip Kostecki kl. 2Ia wspomagany przez Klaudię Nytko kl. 2A (quiz), Marek Gasiciel kl. 2M (pakowanie plecaka/ekwipunek turysty), Tytus Światłowski kl. 1E (apteczka turystyczna/samarytanka), Kacper Banaś kl. 2T (piosenka turystyczna), Maciej Zygmunt kl. 3Ib (mapa turystyczna/GOT). Nad prawidłową punktacją czuwało jury w składzie: Adrian Darłak kl. 4N, Monika Klimek kl. 2T, Marcin Drzyzga kl. 2A, a Turniej prowadzili Emanuel Smołucha kl. 4T i Jan Witek kl. 3A.
Podczas Turnieju zaprezentowana została działalność Szkolnego Klubu Turystycznego „Wehikuł” a w przerwach między konkurencjami publiczność, składająca się z uczniów klas pierwszych, gr. 2 kl. 4 Ia oraz członków SKT, aktywnie włączała się do wspólnego śpiewania turystycznych i biesiadnych piosenek.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]