„Tarnów mówi narkotykom NIE – II Tarnowski Dzień Profilaktyki Uzależnień”

W środę 19 września reprezentacja naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w happeningu ulicami Tarnowa, zorganizowanym w ramach II Tarnowskiego Dnia Profilaktyki Uzależnień.

Młodzież w stylizowanych przebraniach przeszła ulicami miasta, zapraszając do akcji przechodniów. Uczestnicy prezentowali także transparenty i plakaty z wymyślonymi przez siebie hasłami. W ten sposób chcieli wyrazić sprzeciw uzależnieniom, w szczególności zażywaniu narkotyków i dopalaczy.

Na zakończenie happeningu Prezydent Miasta Tarnowa pan Roman Ciepiela wraz z panią Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie wręczyli dyplomy i nagrody wyróżnionym uczestnikom. Nasza reprezentacja otrzymała wyróżnienie w konkursie na przebranie.

Szczególne podziękowania za udział w akcji należą się uczennicom klasy 1A (Magdalena Anioł, Klaudia Cierpich, Alicja Cieślikowska, Izabela Duźniak, Zuzanna Gębska, Katarzyna Jurczak, Natalia Kaczor, Julia Kaszuba, Sara Kopytko, Patrycja Kozioł, Magdalena Matura, Dominika Nosek, Anna Pierzchała, Emilia Serwin, Aleksandra Serwińska, Wiktoria Wagner) oraz uczniom klas 3N (Michał Bednarz, Tomasz Łoboda) i 2N (Adrian Baran, Mateusz Ciochoń, Michał Lazarowicz, Michał Mikina, Przemysław Obłąk).

Organizatorem akcji była Fundacja im. Jana Szczepanika oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie.