TAURON DYSTRYBUCJA W ZST

Podczas Dni Techniki, które co roku odbywają się w Zespole Szkół Technicznych, gościliśmy w  pracowni elektrycznej i elektronicznej Firmę TAURON DYSTRYBUCJA reprezentowaną przez panią Elżbietę Obszarską z Wydziału Personalnego oraz  pana Łukasza Głuszczyka – starszego elektromontera diagnostyki sieci. Pani Obszarska przedstawiła przyszłym technikom elektrykom strukturę przedsiębiorstwa, praktyki zawodowe, staże oraz możliwości zatrudnienia w Tauron po skończeniu szkoły. Pan Głuszczyk przeprowadził warsztaty zawodowe na temat budowy, zasady działania i podłączania agregatu prądotwórczego   typu TCA725  o mocy maksymalnej 725 kVA  oraz szafy sterującej „MUZ 1″ służącej do współpracy z siecią średniego napięcia  15 kV.

W imieniu dyrekcji szkoły oraz uczniów ZST  składamy serdeczne podziękowania za przybycie i przeprowadzenie  tzw.” lekcji na żywo”. Zapraszamy już dzisiaj na następne Dni Techniki ZST oraz na warsztaty zawodoznawcze.