Uczennica ZST w półfinale II Ogólnopolskich Igrzysk Optycznych

12 stycznia br. odbył się szkolny etap II Ogólnopolskich Igrzysk Optycznych. Polegał on na rozwiązaniu testu na platformie MS Teams. Test składał się z 30 pytań dotyczących optyki geometrycznej i falowej oraz biologii, w zakresie budowy i fizjologii oka. W szkolnym etapie konkursu wzięło udział trzech uczniów ZST z klas 2TAT oraz 2 TI, którzy do zawodów przygotowywali się pod kierunkiem Pani Bożeny Lasko oraz Pani Agnieszki Respondek.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2 TAT Daria Mucha awansowała do półfinału zawodów.

Konkurs zorganizowany został przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Opolskiego i firmę Fielmann. Główną nagrodą konkursu jest m.in. złoty indeks Uniwersytetu Opolskiego.

Darii gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.