ZST

Uczniowie ZST na Tarnowskich Dniach Elektryki w PWSZ

IMG_0532Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego, w dniach 20 i 21 maja,aktywnie uczestniczyli w Tarnowskich Dniach Elektryki 2014 zorganizowanych przez Zarząd Tarnowskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich w auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Honorowy Patronat Dni pod hasłem „TDE 2014 – nie tylko dla inżynierów”sprawował Ks. Profesor Michał Heller…
Dni obfitowały w bardzo ciekawe zdarzenia: wykłady, pokazy rozwiązań technicznych oraz uroczyste wręczenia nagród ufundowanych przez tarnowskie Stowarzyszenie Elektryków Polskich, za szczególne osiągnięcia naukowe w dziedzinach elektrycznych i elektronicznych.
Nagrodą im. Jana Szczepanika zostali uhonorowani absolwenci średnich szkół technicznych regionu tarnowskiego. Otrzymali je: uczniowie Zespołu Szkół Technicznych( Szymek Judasz iMarek Nowak) i Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych z Tarnowa (po dwóch z każdej szkoły)oraz po jednym uczniu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 z Brzeska i Zespołu Szkół Zawodowych z Dębicy.
Kolejny nagrodzony toabsolwent ZST i zarazem student PWSZ – p. Jan Dolasiński, który otrzymał wyróżnienie za pracę dyplomowąwieńczącą jego naukęna tej tarnowskiej uczelni technicznej.
Na tym nie koniec! Wśród zacnego grona prelegentów z Ks. Profesorem Michałem Hellerem znaleźli się:absolwent ZST– obecnie pracownik naukowy PWSZ p.Adam Pieprzycki, który wygłosił wykład pt. „Jak zobaczyć mikrofale” oraz uczeń klasy trzeciej kierunku elektronicznego – Maciek Sady. Ten ostatni przedstawił swoją pracę pod tytułem „Dron – powietrzny szpieg” a następnie dokonał pokazu jego lotu oraz funkcjonowania użytkowego.Bowiem dron jest latającym modelem tricoptera, czyli trójwirnikowego helikoptera mogącego przenosić kamerę telewizyjną i różnego rodzaju urządzenia badawcze. Obecność ucznia (!) w tak szacownym gronie profesorów, pracowników naukowych wyższych uczelni technicznych, specjalistów – inżynierów z wielkich firm to wyjątkowe docenienie jego pracy. Opiekunem naukowym Maćka jest p. Janusz Chmielewski.
Podkreślić należy, że podpisana w bieżącym roku szkolnym umowa o współpracy Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego z Tarnowskim Oddziałem Stowarzyszenia Elektryków Polskich, to kolejny krok mający na celu podniesienie jakości kształcenia technicznego w Tarnowie. Dzięki niej uczniowieZST mają bezpośredni kontakt z najnowszymi osiągnięciami myśli technicznej oraz z fachowcami – praktykami najwyższej klasy. To kolejne, po umowie z GRUPĄ AZOTY S.A., działanie ZST zwiększające atrakcyjność kształcenia zawodowego w tej szkole i dające szanse rozwoju wszystkim uczniom – nie tylko tym najzdolniejszym!