Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej 2023 w ZST

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 października 2023 roku rozpoczęła się  od podpisania umowy o współpracy Zespołu Szkół Technicznych z  firmą ELZAT.

W dniu 13 października 2023 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej podpisano Umowę o współpracy Zespołu Szkół Technicznych z firmą ELZAT. Z uwagi na zagraniczny wyjazd służbowy Prezesa Zarządu, Pani Agnieszki Klasa – umowę podpisał Pan Jacek Ramian, Dyrektor Techniczny w Elzat sp. zo.o.

Nasza szkoła poszukuje nieustannie nowych partnerów związanych z przemysłem, którzy będą wspierać kształcenie techników. Do grona głównych partnerów ZST: Grupy Azoty, Gaz Systemu, Tauronu,  Zakładów Mechanicznych, dołączyła firma ELZAT, która będzie dbała zwłaszcza o techników elektryków.

W drugiej części  uroczystości nie zabrakło życzeń i podziękowań dla nauczycieli, składali je zaproszeni Goście, Przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

Dzień Edukacji Narodowej ma w Zespole Szkół Technicznych szczególny charakter, bo wyróżniamy w tym dniu naszych Przyjaciół, którzy nas wspierają, współpracują z nami, inspirują, na których zawsze możemy liczyć. W tym roku statuetkę Przyjaciela ZST otrzymała pani  dr hab. Eliza Krzyńska –Nawrocka z Akademii Tarnowskiej.

Dziękujemy Pani Profesor za wszystkie spotkania, wykłady o literaturze,  za rozbudzanie w naszych uczniach technikum pasji czytelniczych i udowadnianie, że zainteresowania techniczne i humanistyczne mogą się pięknie uzupełniać.

Tradycyjnie w Dniu Nauczyciela wręczamy statuetkę  Prymusa ZST – ten zaszczytny tytuł otrzymał w tym roku Leon Piwowarczyk  – absolwent klasy o profilu technik fotografii i multimediów.

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego wspiera naszych uczniów na wielu płaszczyznach. Jedna z nich są nagrody, które przyznaje najlepszym  uczniom klas chemicznych. Nagrody  wręczali przedstawiciele SITPCHEM-u pan Jacek Kupiniak oraz Krzysztof Dziuban. Wyróżnione uczennice:

Siedlik Emilia KL. 5TT,

Wideł Magdalena 5 TT,

Szczepanik Patrycja 4 TAT.

Fundacją im. Ignacego Mościckiego przyznała w tym roku po raz kolejny nagrody stypendialne, by w ten sposób wspierać młodych ludzi w ich rozwoju i planowaniu kariery zawodowej. Nagrody wręczył Prezes Fundacji pan Tadeusz Szumlański. Lista nagrodzonych:

  1. Wzorek Arkadiusz 5 TI
  2. Tokarz Andrzej 5 TI
  3. Turczak Filip 5 TI
  4. Gabriel Karol 5TI
  5. Maziarz Bartłomiej 4 TEN
  6. Stańczyk Mikołaj 4TEN
  7. Stepek Maksymilian 4 TAT
  8. Wideł Magdalena 5 TT
  9. Siedlik Emilia 5 TT
  10. Orzechowska Wiktoria 3TAT

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023 otrzymali

Marcin Madanowicz z kl. 4 TI oraz Arkadiusz Wzorek z kl. 5 TI.

Arkadiusz Wzorek otrzymał ponadto Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych naukowych sukcesów

Dzień Edukacji Narodowej to wspaniała okazja do wyróżnienia Nauczycieli za ich pracę, osiągnięcia, pasję i zaangażowanie.

Nagrody Prezydenta Miasta Tarnowa otrzymali w tym roku Wioletta Krawiec oraz Jacek Różycki.

Nagrody Dyrektora ZST otrzymali: Gawron Marzena, Lasko Bożena, Misiaszek Anna, Nędza Zygmunt, Pikusa Tomasz, Różycka Anna, Sadowski Janusz, Wiśniowska Alicja.

Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej zakończyło przedstawienie  przygotowane przez Koło Teatralne pod kierunkiem p. Marty Kaczor, Alicji Wiśniowskiej i Pawła Kality.

Brawa i oklaski na zakończenie części artystycznej były wyjątkowo długie i  mocne.  Dziękujemy wszystkim aktorom za wspaniałe przedstawienie, mamy nadzieję, że  już wkrótce na naszej szkolnej scenie ponownie zobaczymy ten niezwykły spektakl  teatralny.

fot. Kacper Wielgus 5tf

fot. Wojciech Kania 4tf

fot. Tymoteusz Chomentowski 1f