ZST

„Warto być przyzwoitym” W. Bartoszewski

Zapraszamy do udziału w projekcie „Warto być przyzwoitym”. Wybierz i przeczytaj jedną ( lub więcej ) z książek umieszczonych na liście i napisz na jej podstawie pracę na temat: „Warto być przyzwoitym – jak literatura współczesna kształtuje humanistyczne postawy? ”. Treścią pracy mają być rozważania o szlachetnych postawach bohaterów, wierności podstawowym wartościom humanistycznym. Refleksja nad stanem współczesnego świata i możliwością ocalania człowieczeństwa w trudnych sytuacjach.

Lista proponowanych  książek:

Ota Pavel „Śmierć pięknych saren”

Ryszard Kapuściński „Ten Inny”

Olga Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości  umarłych”

Andrzej Szczypiorski „Początek”

Karolina Lanckorońska „ Wspomnienie wojenne”

Igor Stiks „Krzesło Eliasza”

 

Termin oddania prac – 26 listopada 2018

Najlepsze prace zostaną nagrodzone ocenami celującymi z języka polskiego i książkami.

Więcej szczegółów u Waszych polonistów.

Zapraszamy!